Fuat Uğur: ‘’​Kemal Bey cevap vermiyor, bari dişçi açıklama yapsa’’

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur bugünkü yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçen akşamki açıklamalarını kaleme aldı. İşte Fuat Uğur’un yazısından bölümler:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçen akşamki açıklamalarının ardından ortalık bir karıştı sormayın. Soylu “Belediye başkanlarımızın telefonlarını, bizim telefonlarımızı dinliyorlar” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na malum “Dinleseydik senin Pensilvanya ile yaptığın görüşmeleri dinlerdik. Bir dişçi muayenehanesinde kimlerle buluştuğunu, Pensilvanya ile ne konuştuğunuzu biliyoruz” dedi. 

Yeni Şafak’ın haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz darbe girişiminden önce FETÖ mahrem imamlarından; Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil ile bir dişçide buluşmuş. Orada Sayın Bakan’ın dediğine göre Pensilvanya ile 15 Temmuz’un sloganı olan “Yurtta sulh, cihanda sulh” üzerinde görüşmüşler. Soylu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun karşısındaki kişinin Fetullah Gülen olup olmadığını belirtmiyor.

Bu ifşaatı Bakan Soylu meğer önceden 6 defa daha yapmış, dillendirmiş ve cevap alamamış. 

CHP Genel Başkanı sağıra yatmıyorsa bir açıklama yapmalı.

Yoksa millet “Sükût ikrardan gelir” diyecek. 

Ben de hani olur a Kılıçdaroğlu “İspat et, ben böyle bir görüşme yapmadım” filan diye efelenirse, acaba devletin elinde ne var diye ötesini berisini kurcaladım işin. Aldığım istihbarata göre, devlette dinleme kayıtları yok ama CHP Genel Başkanı’nın 15 Temmuz’dan önce bu dişçi muayenehanesinde Pensilvanya ile yaptığı görüşmeye dair diyaloglu tutanaklar mevcutmuş. Tabii şahitleriyle birlikte.

DİŞÇİ BULUNDU

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​Yerli elektrikli traktörün uluslararası başarısı: ARTIK DÜNYANIN HER YERİNDE SATILABİLECEK 27 Ocak 2022 | 1.804 Okunma Fatma Girik farkı 25 Ocak 2022 | 1.487 Okunma Aşk varsa terörün lafı mı olur?!. 22 Ocak 2022 | 677 Okunma Yükselen ev fiyatları için çözüm 20 Ocak 2022 | 2.497 Okunma Kılıçdaroğlu Pensilvanya ile telefon görüşmelerini kabul mü etti? 18 Ocak 2022 | 1.341 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar