FETÖ’deki isyan: “Cemaat öldü, cenazesi artık defnedilsin”

Hainlik kumar gibidir ve sonunda kaybeden hep bellidir.Çoluğunun çocuğunun nafakasından kesip kumara yatıranları motive eden tek şey, kısa yoldan voliyi vurup, bir çırpıda zengin olmaktır.

Kumarbaz, bu alışkanlıkla sadece kendine değil, ailesi dâhil herkese ihanet eder. Varsa malı mülkü bitirene dek, elinde ne var ne yoksa satıp savarak, oynar da oynar ama sonunda hep masa kazanır.
Çok nadir olarak bir kumarbazın kumarda kazandırılması ise şeytanın cehennem için düzenlediği cafcaflı vitrinden farksızdır. Kazanan yeniden başlar. Zaten müptezellik böyle bir şeydir. Sonuçta su testisi su yolunda kırılacaktır.
Hainlik de aynıdır. Kumara eli alıştırılan her geri zekâlı gibi önce küçük küçük kazandırılır, heveslendirilir.
Kumar masalarında “Gel gel” denir buna.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsten ölen ve ölecek İstanbullunun sorumlusu sensin!.. 04 Nisan 2020 | 6.139 Okunma Otel mi yiyelim, uçak ve otomobil mi yoksa buzdolabı mı? 02 Nisan 2020 | 5.064 Okunma Kara Kutu’nun İBB’deki çömezinden beklenen hareket 31 Mart 2020 | 4.037 Okunma BND takipte, MİT de takip ediyor mu? 31 Mart 2020 | 2.679 Okunma Enseyi karartmayalım, iyi haberin ucu göründü 31 Mart 2020 | 7.646 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar