FETÖ’de semerci değişti, kavganın “maslahat”ı 15 Temmuz

Birkaç gündür internet sitelerini izliyorum. Haberler “FETÖ üst yönetiminde çatlak” ya da “FETÖ elebaşı ABD imamını bizzat atadı” içerikleriyle verilmekteydi.

Birkaç gündür internet sitelerini izliyorum. Haberler “FETÖ üst yönetiminde çatlak” ya da “FETÖ elebaşı ABD imamını bizzat atadı” içerikleriyle verilmekteydi.

Olay şu:

Fetullah Gülen, FETÖ’nün ABD İmamı İsmail Nazlı’yı değiştirdi, yerine Sait Kaya’yı atadı.

Haberleri okuyorum, bu değişikliğin sebepleri arasında sıralanırken yolsuzluklar, Star Chain adlı şirketin firari FETÖ’cüleri 5 milyon dolar dolandırması, ABD’deki Board adlı yapılanmalardan Fetullah’ın rahatsız olduğu gibi argümanlar ileri sürülüyor.

Bildiğim bir şey var. Fetullah Gülen yolsuzluk, hırsızlık, örgüt içi tecavüzler ya da aşağılık işler yaptı diye adamlarını değiştirmez. Adam örgütüyle memleketimizi soydu. Bizzat babası Erzurum’da bir küçük kız çocuğuna tecavüzden yargılandı da FETÖ’cü hâkimler tarafından kurtarıldı. Bir adamı FETÖ’cü firarileri dolandırıp 5 milyon dolarlarını almışsa FETÖ elebaşı çok çok adamını yanına çağırıp “O paranın 4 milyon dolarını bize vereceksin” der. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hintli dokumacıların parmaklarını kesen emperyalizm CHP’nin de sahibidir 01 Aralık 2020 | 4.034 Okunma Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur? 28 Kasım 2020 | 5.029 Okunma FETÖ metaforları ve Âdem Peygamber’den gelmenin “avantajları” 26 Kasım 2020 | 3.350 Okunma Demirtaş’a “siyasetçi” demek ahlaksızlık değilse bile ahmaklıktır 24 Kasım 2020 | 3.225 Okunma FETÖ’cüleri sosyal medyada tespit etme kriterleri 24 Kasım 2020 | 1.196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar