FETÖ’de çarşı karıştı, “sızıntı”nın kaynağına büyük tepki var

Geçen salı günü yayınlanan “Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu” ve devamındaki “Fetullah’ın eli FETÖ’yü çıldırttı” başlıklı...

Geçen salı günü yayınlanan “Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu” ve devamındaki “Fetullah’ın eli FETÖ’yü çıldırttı” başlıklı yazılarım üzerine çarşı karıştı. Cemaat, "hizmet hareketi" diye gönül verdikleri örgütte birer android gibi yetiştirilen kitle şaşkın vaziyette, olan biteni anlamlandırmaya çalışırken bu intihar girişiminin ardındaki hesaplaşmanın nerelere varacağı konuşuluyor artık.
Açık ilk tepki Türkiye’deyken FETÖ’nün Medya Etik Konseyi Başkanı olan, şimdi Almanya’da firari olarak ikamet eden Halit Esendir’den geldi.  FETÖ’nün önde gelen isimlerinden Halit Esendir’in Pensilvanya’da değil de Almanya’da bulunmasının sebebi Frankfurt’taki matbaa ve buranın kendi sorumluluğu altında olması. Halit Esendir yazım üzerine uzun bir mesaj yayınlamış. Mustafa Özcan’ın Fetullah Gülen’e rest çekmesine çok tepkili olan Esendir yazımdaki bilgileri Mustafa Özcan ve ekibinin sızdırdığını ima ediyor. Hüseyin Gülerce, Latif Erdoğan gibi “devşirilmiş” isimlerin hâlen örgüt içinde olduğunu iddia ederek şöyle diyor:
“Bu bir İÇ OPERASYON. İçeriden uzantıları var, bunlara zerrece fırsat verilmemeli. Bunların planlanması ve uygulanmasında akıldanelik yapan şerefsizler, alçaklar eskiden ve yeni devşirdikleri ve uzun süredir bünyenin değişik kısımlarına yerleştirdikleri elemanlar vasıtasıyla yürütüyorlar iç psikolojiyi...”
Halit Esendir mesajının devamında örgütün içinde devşirmeler, çürükler olabileceği uyarısında bulunuyor ve “Bunlara dikkat edin” diyor.
 
“GÜLEN İÇİN DUA EDELİM” YAZILARI YOK EDİLDİ
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zam yap, hizmeti aksat, toplumu patlamaya hazır hâlde ve gergin tut 22 Şubat 2020 | 868 Okunma Yeni bir 15 Temmuz hikâyesi ve sınır tanımayan yalancılık 22 Şubat 2020 | 1.452 Okunma Mutasyona uğrayan yeni darbeciler ve hükûmete öneriler 20 Şubat 2020 | 1.827 Okunma Türkiye’nin Rusya ile ilişkisinde anlamadığı ya da anlatamadığı ne? 18 Şubat 2020 | 243 Okunma Türkiye’nin Rusya ile ilişkisinde anlamadığı ya da anlatamadığı ne? 18 Şubat 2020 | 848 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum