FETÖ sloganı: “Kim yaptıysa Allah belasını versin!”

Fetullah Gülen’in malum beddua töreni Türkiye tarihine kült(*) bir gösteri olarak girdikten sonra FETÖ’cülerin ağzından beddua eksilmez oldu.

FETÖ’cülerle ilgili iki satır yazmaya görelim, gelen yorumlarda “Öteki dünyada nasıl hesap vereceksiniz, iki elimiz yakanızda olacak” diye beddualar sıralanıyor.
FETÖ beddualarının en çarpıcı olanı 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili söylenen.
Toplumda öylesine bir mutabakat oluştu ki bu FETÖ darbe girişimi hakkında, teflon gibi sıyrılmayı denediler önce. Ama hakikati üzerlerinden kazıyamadılar ve bunu yaptıkça daha da üzerlerine bulaştı. Bunun için de bir beddua buldular:
“Biz darbelere karşıyız. Kim yaptıysa Allah belasını versin!”
Kim yaptıysa…
Güler misin ağlar mısın?
Nasıl bir pişkinlik ve arsızlık hâlidir anlamak hakikaten güçtür de daha sonra aklınıza gelir, yeniden hatırlarsınız. Bu insan sıfatlı yaratıklar her türlü insani histen arındırılarak yetiştirilmiş robotlardır aslında.
Utanç, pişmanlık duyabilmek FETÖ’cüler için unutulmuş kavramlar. Onlar hatalarını, suçlarını kabul edemezler. Böyle bir program yok beyinlerinde. Dostoyevski’nin “Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır” diye söylediği gibi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar