Fatma Girik farkı

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur’un bugünkü (25.01.2022)’’ Fatma Girik farkı‘’ başlıklı yazısı.

Onu tanıdığım yıldı 1989.

47 yaşına gelmişti ve sinema kariyerini sürdürecek bir Yeşilçam yoktu artık.

O yıl yerel seçimler yapılacaktı ve Türkiye’nin kalbi ise İstanbul’da atıyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’dı ve yeniden adaydı. Kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Erdal İnönü’nün liderliğinde yeni bir solukla yola çıkarken “Nasıl olsa kazanamaz” denilerek Prof. Dr. Nurettin Sözen’i Dalan’ın karşısına çıkardı. Ama iki faktör ona yardım etti. Birincisi rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal Bedrettin Dalan’dan desteğini çekmişti. İkincisi de Şişli’den ilçe belediye başkanlığına aday olmaya ikna edilen efsanevi sinema oyuncusu Fatma Girik büyük bir dalgaya sebep olacaktı.

O sırada Hürriyet gazetesinde muhabirim. Rahmetli Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç, Dalan’ı destekliyordu ve Sözen’e “Kaçak Uyum Sitesini yıkacağım” diye tutturması(O sitede kendi evi de vardı) nedeniyle karşıydı. Dalan’ı takip için kıdemli muhabirlerini, Nurettin Sözen için de yeni muhabir olduğumdan beni görevlendirdi. Yani Sözen ve Girik’in tüm seçim kampanyasını ben izleyecektim adım adım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok! 21 Mayıs 2022 | 1.500 Okunma Kılıçdaroğlu’na sorularım var: Kaos ve suikast planlarının neresindesiniz? 19 Mayıs 2022 | 1.201 Okunma Hayvancılık çıkmazında TÜSİAD’ın rolü 17 Mayıs 2022 | 1.579 Okunma Noktalı yerlere dilediğiniz ismi yazın… Yırtarsınız 14 Mayıs 2022 | 2.530 Okunma Üçüncü İTTİFAK yolda, adı bile belli… 12 Mayıs 2022 | 6.413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar