Fairy Tale ve cadısı

Fairy “Peri” demek.Fairy Tale de Peri Masalı.Batı kaynaklı “Peri Masalları” çocuklara pembe hayaller kurdurur. Özellikle de kız çocuklarına. Onlar için periler, olmasını istedikleri...

Fairy “Peri” demek.
Fairy Tale de Peri Masalı.
Batı kaynaklı “Peri Masalları” çocuklara pembe hayaller kurdurur. Özellikle de kız çocuklarına. Onlar için periler, olmasını istedikleri her şeyi oldurur, en zor zamanlarda yetişir ve onlara yardım eder.
Hele beyaz atlı prens.
O mutlaka periler tarafından “İşte senin aradığın kız bu” diye ayaklarına getirilecektir. Ne kadar parasız ve fakir olsalar da bir prens mutlaka vardır. Külkedisini hatırlayın.
Böylece, çocuklar fakir ve yoksul kalmamak için çalışıp üreterek var olmak, hayata tutunmak yerine, bir gün ona da masallardaki gibi bir piyango çıkacağını umut ederler.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsten ölen ve ölecek İstanbullunun sorumlusu sensin!.. 04 Nisan 2020 | 6.139 Okunma Otel mi yiyelim, uçak ve otomobil mi yoksa buzdolabı mı? 02 Nisan 2020 | 5.064 Okunma Kara Kutu’nun İBB’deki çömezinden beklenen hareket 31 Mart 2020 | 4.037 Okunma BND takipte, MİT de takip ediyor mu? 31 Mart 2020 | 2.679 Okunma Enseyi karartmayalım, iyi haberin ucu göründü 31 Mart 2020 | 7.646 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar