Evinize hırsız girdiğinde de polise gitmeyin

Konuşuyorsun, anlatıyorsun, sandık numaralarını sayarak yapılan oy kaydırmalarını tek tek izah ediyorsun...

Bununla kalmıyor sandık başkanı olarak kamu görevlileri dışında atama yapılmasına ilişkin rezaleti, zihinsel engellilere, ölülere, kısıtlı ve hükümlülere oy kullandırılmasını, geçersiz oyları, oyların yüzde 10’una karşılık gelen sandıkların yeniden sayımında bile farkın Binali Yıldırım lehine 16 bin azalmasını…
Dinliyor, dinliyor ve yeniden aynı ezberi tekrar ediyor:
“Adam kazanmış ama yaa, durup dururken seçimi yenilemeye ne gerek var”
CHP’lilerdeki ruh hâli böyle.
Tam 25 yıl sonra İstanbul’u kazanmanın eşiğine gelmişler, bu da elden kuş olup uçuverecek. Korkuları bu. Her türlü yolsuzluğa ve sahtekârlığa, yasa dışılığa razılar. Yeter ki Ekrem İmamoğlu kaybetmesin.
Ahlak, mantık, moral değerler; hepsi devre dışı. Başkanlığın İmamoğlu’na teslim edilmesi konusu fikri sabit hâlinde. Tedavisi zor bir vaka.
Bu yüzden CHP’li dostuma söylemek zorunda kaldım:
“O vakit evine hırsız girdiğinde de polise gitme”
Şaşkın, baktı. Gitme, ne gerek var ki? Adam evini soymuş ama sonuçta çaldıkları onun olmuş. Geri alıp da ne yapacaksın?
Ekrem İmamoğlu bile en azından kabul ediyor hırsızlığı ve “Bilgisayarın başındaki insanların hataları” diyor. Tabii o da açıklamıyor “Bilgisayar başındaki arkadaşlar”ın neden hep kendisine çalıştığını.
Geçelim.
 
Kampanyadaki Binali Yıldırım portresi ve gözlemlerim
 
Ağırkanlı görünüyor ama sempatikliği ve cana yakınlığıyla bunu kapatıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbe dinamiğinin kitlesel “meşruiyeti” sağlandı 25 Haziran 2019 | 4.858 Okunma İki gündür yaşanan acayiplikler ve benim oyum 22 Haziran 2019 | 5.369 Okunma Yaz İsmail, 200 torba çimento, 30 kamyon ince kum... 20 Haziran 2019 | 3.430 Okunma S-400’ler 15 Temmuz’da Türkiye’de 18 Haziran 2019 | 3.417 Okunma FETÖ’de çarşı karıştı, “sızıntı”nın kaynağına büyük tepki var 15 Haziran 2019 | 5.334 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum