Erdoğan’ın en büyük hatası; Davutoğlu

İkincisi de Abdullah Gül.Ama nereden bileceksin ki? Dava arkadaşı olarak yola çıkıyorsun, bir de geriye dönüp bakıyorsun ki birlikte yola çıktıkların yarı yolda seni ekmişler, civarda buldukları yeni sevgililerle cilveleşmekteler.

Aldatıldığını anladığında iş işten geçmiştir. Ama gerçek bambaşkadır. Esasında onlar baştan beri seninle değildi.
Defalarca yazdık zaten ama dün Fatih Altaylı da eski bilgileri yeniymiş gibi pazarlamış, oradan aklıma geldi. Ahmet Davutoğlu’nun eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte parti kurma çalışmalarını yürüttüğü sır da değil yeni bilgi de. Keza Abdullah Gül ile Ali Babacan’ın çalışmaları da öyle. Fatih Altaylı pirelere yarış yaptırırken Türkiye’nin Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar, Ali Babacan’ın Ankara’daki çalışmalarını anlatmıştı.
Mesele o değil.
Ahlaki bir sorunla karşı karşıya olduğumuzu geçen ay da yazmıştım.
“Partiden atılmayı bekleme, istifa et” diye çağrıda bulunmuştum Sayın Davutoğlu’na. Hakikaten inanamıyorum buna. Tamam, Abdullah Gül parti üyesi değil ama bildiğim kadarıyla Ali Babacan hâlâ parti üyesi. Neyi bekliyorlar acaba?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’cü hâkim ve savcı mağdurları için yeniden yargılanma şart 23 Temmuz 2019 | 3.524 Okunma FETÖ sloganı: “Kim yaptıysa Allah belasını versin!” 23 Temmuz 2019 | 2.804 Okunma Trump bizi ne kadar öpecek? 20 Temmuz 2019 | 3.062 Okunma CHP’nin yeni taktiği ve açıkta kalan yerleri 18 Temmuz 2019 | 650 Okunma FETÖ darbesinin emir komuta zinciri TSK’ya ne zaman girdi? 18 Temmuz 2019 | 5.229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar