Erdoğan’ın en büyük hatası; Davutoğlu

İkincisi de Abdullah Gül.Ama nereden bileceksin ki? Dava arkadaşı olarak yola çıkıyorsun, bir de geriye dönüp bakıyorsun ki birlikte yola çıktıkların yarı yolda seni ekmişler, civarda buldukları yeni sevgililerle cilveleşmekteler.

Aldatıldığını anladığında iş işten geçmiştir. Ama gerçek bambaşkadır. Esasında onlar baştan beri seninle değildi.
Defalarca yazdık zaten ama dün Fatih Altaylı da eski bilgileri yeniymiş gibi pazarlamış, oradan aklıma geldi. Ahmet Davutoğlu’nun eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte parti kurma çalışmalarını yürüttüğü sır da değil yeni bilgi de. Keza Abdullah Gül ile Ali Babacan’ın çalışmaları da öyle. Fatih Altaylı pirelere yarış yaptırırken Türkiye’nin Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar, Ali Babacan’ın Ankara’daki çalışmalarını anlatmıştı.
Mesele o değil.
Ahlaki bir sorunla karşı karşıya olduğumuzu geçen ay da yazmıştım.
“Partiden atılmayı bekleme, istifa et” diye çağrıda bulunmuştum Sayın Davutoğlu’na. Hakikaten inanamıyorum buna. Tamam, Abdullah Gül parti üyesi değil ama bildiğim kadarıyla Ali Babacan hâlâ parti üyesi. Neyi bekliyorlar acaba?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faik Öztrak’ın “sosyetik” vizyonu, Türkiye’yi ABD’ye pazarlayan İnönü’den ilham alır 30 Mayıs 2020 | 2.824 Okunma Gel de gurur duyma 30 Mayıs 2020 | 1.765 Okunma Kimi insanın kendiyle birlikte şeytanı da tekâmül eder 28 Mayıs 2020 | 3.600 Okunma Gates ve uluslararası finans çetesi küresel sıhhî diktatörlüğün mü peşinde? 28 Mayıs 2020 | 2.540 Okunma Fetullah Gülen ve Mustafa Özcan’ın sır görüşmesinde neler konuşuldu? 23 Mayıs 2020 | 9.477 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar