Erdoğan, iyilik yaptığı "İbni Mülcem"lerin şerrinden sakınabildi mi?

  Size insan beyni üzerine iki küçük bilgi aktaracağım önce. 10 satırlık sabır ve dikkat rica ediyorum sadece. Beynin sağ yarım küresi daima farklı ve matematiksel düşünür. 

Sol yarımküre ise duygusaldır. Ama iki tarafı birbirine bağlayan, Korpus Kallozum diye bir yapı vardır. Bununla tüm duygular 100 milyar nöron vasıtasıyla beynin sağ ve sol yarım kürelerine aktarılıp, istişare, yani  danışma mekanizması çalıştırılır. 

Bir de beynin subkortikal yapılar dediğimiz ŞUURALTI kısmı vardır. Şuuraltını Limbik Sistem denen kısmına girilerek kontrol etmek mümkün.

Bu kontrol geçmişte uyuşturucu ya da telkin gibi çeşitli yöntemlerle yapıldı.
Günümüzde ilaçlarla yapılıyor.
Tarihte Haşhaşiler dediğimiz suikastçılar örgütünün başındaki Hasan Sabbah da suikastçılarına uyuşturucu veriyor, cennette huri vadediyordu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abdurrahman Bey Graham Fuller’in teklifini kabul etseymiş keşke… 08 Ağustos 2020 | 4.140 Okunma ‘Kafasını Kaybeden Adam’ ve ‘Beyin böncüklemesi’ 06 Ağustos 2020 | 879 Okunma “Bizim mahalle” operasyonu ve bir “küçük” adamın büyük hırsı 06 Ağustos 2020 | 3.739 Okunma Muharrem İnce’nin yolu; Macron tipi “Yürüyüş” hareketi 04 Ağustos 2020 | 1.525 Okunma AK Parti’nin sanal Kürt milletvekilleri ve Mardin’de fırtına gibi esen yeni Vali 01 Ağustos 2020 | 4.122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar