Engin Yıldırım’ın “ışıklı” darbe iması AYM’deki hangi hesabı bozdu?

AYM üyesi Engin Yıldırım’ın sosyal medya hesabından geçmişte “Genelkurmay’ın ışıkları sabaha kadar yandı” manşetleriyle yapılan darbe mesajlarını hatırlatan paylaşımı hem Cumhur İttifakı’ndan hem de kamuoyundan çok büyük tepki aldı.

AYM üyesi Engin Yıldırım’ın sosyal medya hesabından geçmişte “Genelkurmay’ın ışıkları sabaha kadar yandı” manşetleriyle yapılan darbe mesajlarını hatırlatan paylaşımı hem Cumhur İttifakı’ndan hem de kamuoyundan çok büyük tepki aldı. Bu kez Genelkurmay’ın değil AYM’nin ışıkları yanıyordu sabaha kadar. Anlaşılan artık yargıçlar rahatsızdı genç subaylar yerine.

Engin Yıldırım’ın istifa etmesi istendi.

Ama AYM yaptığı bir açıklamayla kendini de onu da korumaya aldı.

“Üyenin şahsi görüşüdür, bizi bağlamaz. AYM her türlü demokrasi dışı girişimi reddeder.”
 
ENGİN YILDIRIM NEDEN İSTİFA ETMELİ?
 
Peki, bu açıklama kabul edilebilir mi? Hukukun üstünlüğünü savunduğunu iddia eden, zaten kararlarıyla tartışmalı bir kurum hâline gelen Anayasa Mahkemesi’nde darbe iması yapan bir kurul üyesinin atacağı her imza ve o imzayla yayınlanacak karara bundan sonra şüpheyle bakılmayacak mı?

Engin Yıldırım siyasi görüşünü açıklasaydı bu kadar tepki görmezdi emin olun. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti’de “Çerkesçilik” mi yapılıyor yoksa FETÖ’cülük mü? 27 Ekim 2020 | 1.928 Okunma Küçük Prens’in kara deliği FETÖ’cü ailesi 24 Ekim 2020 | 4.093 Okunma Devletin istihbarat teşkilatları Meral Akşener’i doğrular mı? 22 Ekim 2020 | 2.688 Okunma Markar’la anılar… 20 Ekim 2020 | 628 Okunma Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 964 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar