Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (28.07.2022)''Elektrikli traktör kavgamın bana bedeli icra takibi ve haciz oldu'' başlıklı yazısı.

Beni takip edenler ve bilenler sık sık şu soruyu yöneltiyorlar:

“Elektrikli traktör için çok yazı yazdınız. En son Ziraat Bankası ile traktör üreticisi Önder Yol’un, Ziraat-Yol adıyla ortak olduğunu ve üretime hazır hâlde beklediklerini belirttiniz. Niçin üretime geçilmedi?”

Ne olduğunu ve gerçeği yazamadım şimdiye dek ama bir gün, daha rahat konuşabileceğim ve yazabileceğim zaman dilimlerinde bunu anlatacağım. Sadece şunu söyleyeyim, elektrikli traktör üretime hazır ve bekliyor. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılamadığı için bir türlü üretime başlayamıyor. Bu açılış neden yapılmıyor, ne mâni var bilmiyorum ve anlayabilmiş değilim.

Tam bir buçuk yıldır bantta beklemekte olan elektrikli traktör geçtiğimiz haftalarda yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin sözleriyle yeniden gündem oldu. Gazeteciler “Elektrikli traktör ne zaman üretime geçecek” diye sordular. Kirişci “Elektrikli traktör benim ilgi alanımda değil....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pensilvanya’yı ele geçiren ekibin seçim stratejisi İyi Parti operasyonlarıyla başladı 13 Ağustos 2022 | 3.975 Okunma Mehmet Ali Çelebi’nin çıldırttığı CHP’li yöneticiler ve geri tepmeli “Oyumu geri ver” söylemi 11 Ağustos 2022 | 3.282 Okunma CIA böyledir Aslı, üzgünüm ama Henri seni perdeleme için kullandı 09 Ağustos 2022 | 5.510 Okunma Helalleşme: Affet bizi Roboski, ben de sizi katleden FETÖ’cüleri affedeceğim 06 Ağustos 2022 | 1.754 Okunma FETÖ’cüler hangi lideri daha çok destekliyor ve neden? 04 Ağustos 2022 | 6.514 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar