Ekrem İmamoğlu ALEVİ KARTINI açtı…

Geçen hafta cumartesi günü CHP’nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun konuşma yapacağı bir panele davetliydim. Davet eden İmamoğlu’nun basın danışmanıydı....

Geçen hafta cumartesi günü CHP’nin 100. Kuruluş Yıl Dönümü nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun konuşma yapacağı bir panele davetliydim. Davet eden İmamoğlu’nun basın danışmanıydı. Gittim ve İmamoğlu’nun bana göre iyi hazırlanmış, hayli nitelikli olan konuşmasını dinledim. O sırada aklımdaki tek düşünce şuydu:

CHP Kurultay’ında büyük sürprizler olabilir.

Bu düşüncemi besleyen iki emare vardı.

1- İmamoğlu altını dolduramasa da DEĞİŞİM demeye devam ediyordu.

2- Bir önceki dönem kendisini belediye başkanlığına taşıyan Canan Kaftancıoğlu’na karşı kaybeden eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ı yanından ayırmıyordu.

Bunları tv100’de, hemen iki gün sonrasında katıldığım Akşam Raporu programında Pınar Işık Ardor’un sorularını yanıtlarken anlattım ve “CHP’deki Alevi tabanın en güvendiği isimlerden biri olan Cemal Canpolat, İstanbul İl Kongresi’nde aday olup kazanır ve 200 delegenin tamamını peşinden sürüklerse, Ekrem İmamoğlu Kurultay’da adaylığını açıklayabilir” dedim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP içi kavgada mecbur kalsam kimi desteklerim? 30 Eylül 2023 | 2.355 Okunma O Portakalı alın… 28 Eylül 2023 | 81 Okunma Su uyur, FETÖ uyumaz; "GARSON"a sorun daha binlercesi var… 28 Eylül 2023 | 5.485 Okunma Ümit Özdağ! Trollerin beni korkutamaz, bağlamazsan bağlarlar… 26 Eylül 2023 | 5.115 Okunma Salgın hastalıklar kapımızda, hazır mısınız? 23 Eylül 2023 | 2.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar