Düzce; transit geçilen bir şehrin sürprizleri

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (01.08.2022)''Düzce; transit geçilen bir şehrin sürprizleri'' başlıklı yazısı.

Hep transit geçtik oradan. Otobanlar yapılmadan evvel şehrin içindeki caddeden, sonrasında da çeperinden akıp giden otobanlarının üzerinden geçip gittik; ya Ankara istikametine ya da İstanbul…

Merak etmedik bile burada ne var ne yok diye.

Transit geçilen şehirlerin talihsizliğidir bu.

Düzce böyle bir şehirdi.

Sonra adını yıllar içinde yaşadığı depremlerle işittik. Travmatik acı sonuçları oldu ve binlerce kişi hayatını kaybetti.

Ama “ “Düzce’ye gidip gezelim mi?” dese biri doğrusu şimdiye dek “Ne yapacağız ki orada?” diye cevap verirdim. Eminim sizler de şu anda aynı şeyi düşünüyorsunuzdur okurken ama gittikten sonra benim gibi fikriniz değişecektir. Sapanca-Bolu arasında kalan bu “transit” bölgenin, aslında nasıl sürprizlerle dolu olduğunu siz de keşfedeceksiniz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CIA böyledir Aslı, üzgünüm ama Henri seni perdeleme için kullandı 09 Ağustos 2022 | 75 Okunma Helalleşme: Affet bizi Roboski, ben de sizi katleden FETÖ’cüleri affedeceğim 06 Ağustos 2022 | 1.725 Okunma FETÖ’cüler hangi lideri daha çok destekliyor ve neden? 04 Ağustos 2022 | 6.481 Okunma Aleviler üzerinden kaos hevesleri kursaklarında kaldı 02 Ağustos 2022 | 1.468 Okunma Düzce; transit geçilen bir şehrin sürprizleri 01 Ağustos 2022 | 1.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar