Doktor Tahir Tarımer'le konuştum: Tartışılan doktor kendisini nasıl savundu? Pişman mı?

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (22.03.2022)''Doktor Tahir Tarımer'le konuştum: Tartışılan doktor kendisini nasıl savundu? Pişman mı?'' başlıklı yazısı.

Muğla'da uzman çavuşun linç edildiği olayın odağındaki isim Dr. Tahir Tarımer'e "FETÖ ile iltisakı”nı sordum.

Türkiye üç gündür, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman Çavuş Ali Aladağlı ile Dr. Tahir Tarımer arasında yaşanan olayla çalkalanıyor. Başkanı FETÖ ve PKK kanallarında boy gösteren Türk Tabipleri Birliği (TTB), olayı doktorlar ile iktidar arasında bir ideolojik çatışma zeminine oturtmak için alabildiğine istismar ederken, "darp edildim" diyerek rapor alan Dr. Tahir Tarımer ile Uzman Çavuş Ali Aladağlı arasında geçen olayın görüntüleri medyaya düştü. Görüntülerin başı ve sonu varmış bilemiyoruz ama videoda Dr. Tarımer’le konuşan Uzman Çavuş’un bir süre sonra kapıya doğru yöneldiği görülmekte. Ardından Dr. Tarımer'in onun arkasından yetişip üzerine atladığı ve aralarında itiş kakış yaşandığı gözlenmekte.

Olayın ertesinde tabii "Saldıran Çavuş değil doktormuş" haberleri manşetlerde yer aldı. Doğal olarak herkes "Nasıl olur da bir olay bu kadar çarpıtılabilir?" diye sormaya başladı.

Oysa Uzman Çavuş, doktorun şikâyeti üzerine gözaltına alınmış, sonra apandisit krizi geçirdiği ortaya çıkınca yine aynı hastaneye getirilip ameliyat edilmişti. Uzman Çavuş Aladağlı ertesi gün taburcu olurken de koridora iki sıra olarak dizilen sağlık personeli tarafından çirkin biçimde alkışlarla protesto edilmişti. Çünkü sendika ve TTB harekete geçmiş, bu fırsatı değerlendirmişti yine.

 

MUĞLA'DAN GELEN TELEFON

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Temeli Nazilerle atılan NATO’ya ne kadar güvenebiliriz? 30 Haziran 2022 | 2.420 Okunma Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir 28 Haziran 2022 | 1.847 Okunma İzin... 21 Haziran 2022 | 615 Okunma Millî Eğitim’de sessiz bir devrim; Matematik ve Tabiat Okulları 16 Haziran 2022 | 4.140 Okunma Zelenskiy ya da Guaido’luğa özenenler! İşte böyle kullanıp satarlar! 14 Haziran 2022 | 2.373 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum