Doğu Perinçek ve Ethem Sancak’ın çarpıcı projesi

Tv100 Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (06.02.2022)'' Doğu Perinçek ve Ethem Sancak’ın çarpıcı projesi'' başlıklı yazısı.

Ethem Sancak’ın adını Türkiye’de bilmeyen yok. Şu anda Doğu Perinçek’in Genel Başkanı olduğu Vatan Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı.

Türkiye’nin en zengin iş insanlarından biri. Hastaneleri olan, dünyanın en büyük birkaç ilaç dağıtımcısı olan Hedef Alliance’ın sahiplerinden biriydi, İngilizlere sattı. Sol hareketin eski mensuplarındandı. O da pek çok sosyalist gibi AK Parti’ye katıldı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ve hatta ailesinin yakın dostu, sırdaşı oldu. Yıllarca Erdoğan’ın en yakınındaydı ve sonra ne olduysa oldu, bir konuşması bir internet sitesi tarafından cımbızlanıp çarpıtılarak, “Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik” diye yazılınca kıyamet koptu. AK Parti’de aleyhine oluşan kampanya ve ihraç lafları üzerine partisinden istifa etti. Oysa sadece, “İktidara geldikten sonra Amerika tüm popüler partilerin içine sızmaya çalıştı” demişti.

Geçen akşam Ethem Bey beni ve birkaç gazeteci dostumu sohbet için özel bir akşam yemeğine davet etti. Mahkeme Lokantası’nın intim konuşmalar için hazırlanmış odalarından birinde Vatan Partisi’nin genç yöneticilerinin de katılımıyla derin bir sohbet yaptık. Aslında tahmin edileceği üzere çoğunlukla o anlattı, biz sorduk.

Ethem Bey’le birbirimizi eskiden tanırdık ama bu kadar uzun süre sohbet etme imkânı bulamamıştık.


Enerjik bir sohbetti. Ethem Sancak öyle ilgi

nç ve çarpıcı anekdotlar anlattı ki sizlerle bunları paylaşamadığım için üzgünüm, çünkü hepsinin off the record olduğunun altını çizdi. Ama şu izlenimimi aktarayım. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı çok özlüyor. Çünkü onunla anıları sohbetimizin içinde bir hayli yer kapladı. Kâh güldü, kâh hüzünlendi. O iftiradan sonra hiç konuşmamışlar ve görüşmemişler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayın en sevilen videosunda Kemal Bey'i izlediniz, dağılın abi… 25 Mart 2023 | 3.191 Okunma Canan Hanım’ın “Tutturabilirsek” itirafı ve Altılı Masa’ya ilişen muhafazakârların acıklı hali 24 Mart 2023 | 5.492 Okunma Seçim anketinde hangi sorular ve yöntem doğru sonucu verir? İşte şaşırtıcı örneği… 23 Mart 2023 | 4.347 Okunma Bloomberg muhabirinin hatırlattığı hastalık ve Muharrem İnce’nin yediği linç 21 Mart 2023 | 3.108 Okunma Sinan Oğan’ın şansı ve Muharrem İnce ile birlikte yeni formül arayışı… 18 Mart 2023 | 5.397 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar