Diğer partiler de TBMM’de nöbet tutmalı

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in, Yargıtay ile Anayasa Mahkemesi arasında çıkan hukuki tartışmada daha neyin ne olduğunu anlamadan ve Yargıtay’ın gerekçeli kararını okumadan...

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel’in, Yargıtay ile Anayasa Mahkemesi arasında çıkan hukuki tartışmada daha neyin ne olduğunu anlamadan ve Yargıtay’ın gerekçeli kararını okumadan, çocuksu bir acullukla milleti tıpkı Kurultay’da selam gönderdiği Selahattin Demirtaş gibi sokakları tutmaya ve direnişe çağırması, ateşle oynama potansiyelinin ne kadar yüksek olduğu konusunda iyi bir fikir verdi.

En sert muhalifler bile Özgür Özel’in bu çağrısını yadırgadı. Hemen hepsi Amerikan film repliklerindeki gibi “Sakin ol şampiyon! Hadi kendine iyilik yap bir duble viski al da rahatla” deme noktasında.

Neymiş, Yargıtay AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

İyi de AYM de Anayasa’yı açıkça ihlal ettiği apaçık ortada olan kararında, Can Atalay’ı hapse mahkûm eden Yargıtay'ı "Hukuka aykırı kararlar alarak suç işliyorsunuz” diye suçlamadı mı?

Siyaset içi boş konuşmaları kaldırmıyor artık. Bu darbe lafını da ileri geri kullanmanın ve erozyona uğratmanın anlamı yok.

Seçimden hemen sonra “Kemal Kılıçdaroğlu’nun çekilmesini isteyenleri kazıyın altından AK Partili troller çıkar” diyen Özgür Özel’in, bu lafı ettikten üç ay sonra CHP genel başkanlığına gidecek yolları döşeyip genel başkan olmasını ibretlik bir siyasi sergüzeşt olarak içimize sindirmeden yeni bir belagat şehvetiyle karşılaştık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu ile Özgür Özel’in Alevi planı ve sandık korkusu 30 Kasım 2023 | 401 Okunma İçimizdeki İrlandalılar, İrlanda’dan insanlık dersi almalı 28 Kasım 2023 | 2.756 Okunma Mary Jane nası' yapalım, MEKÂNIN SAHİBİ geldi, partiyi geri alalım 23 Kasım 2023 | 4.417 Okunma CHP Kurultayı yargıya taşınır mı? 21 Kasım 2023 | 2.035 Okunma TikTok’un yeni virali: USAME’NİN MEKTUBU 18 Kasım 2023 | 1.844 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar