Cumhurbaşkanı olmak için seçilmek değil, darbeyle gelmek yeterli

Siyasi ahlâksızlığın geldiği son noktadayız. 15 Temmuz gecesi milletin o tepkiyi göstereceğini ve demokrasiye sahip çıkacağını düşünmüyorlardı.

Siyasi ahlâksızlığın geldiği son noktadayız.

15 Temmuz gecesi milletin o tepkiyi göstereceğini ve demokrasiye sahip çıkacağını düşünmüyorlardı.

Ama yine de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, o sırada tuhaf biçimde yurt dışında konuşlanan Ali Babacan ve Ekrem İmamoğlu’ndan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ve istenilen pozisyonu almış diğer tüm şeceresizler ittifakına kadar hepsi, “Darbede pişer bize de düşer” mutluluğuyla görev beklemekteydi.

Amerikancı FETÖ darbesi başarılı olsaydı ve içlerinden biri Darbecilerin Cumhurbaşkanı olarak atansaydı, hemen bağırlarına basacaklar, onda seçilmiş olma şartı aramayacaklardı.

Tıpkı Mısır’da iktidarı işgal eden Darbeci Sisi gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Manuel hayatı yedekledik mi? 21 Ocak 2021 | 1.895 Okunma İmamoğlu’nun reklamcısı ve Külliye sızıntısı Murat Kapki olayı hakkında iki mühim düzeltme 19 Ocak 2021 | 1.314 Okunma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan önemli çağrı 19 Ocak 2021 | 4.488 Okunma İmamoğlu’nun reklamcısı Külliye’ye nasıl sızdı, amacı neydi? 16 Ocak 2021 | 7.764 Okunma Cumhurbaşkanı olmak için seçilmek değil, darbeyle gelmek yeterli 14 Ocak 2021 | 3.572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum