Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok!

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (21.05.2022)''Cumhurbaşkanı çağrı yapıyor ama ortada yasal dayanak yok!'' başlıklı yazısı.

Sokaklar tekinsiz artık. Hem sizin hem de çocuklarınızın canı emniyette değil. Her an başıboş bir çetenin saldırısına uğrayabilir, hayatınızı kaybedebilirsiniz. Eğer şanslıysanız kolunuzun, bacağınızın parçalanmasıyla kurtulabilirsiniz. Ama en çok çocuklarınızı korumalısınız, çünkü onların kafataslarını parçalıyorlar.

Yaşarsanız ne mutlu. Ama siz canınızla cebelleşirken çete mensupları da 10 günlüğüne alınıp rehabilite edildikten sonra yeniden suç mahalline geri bırakılacaklar. Verilen kemiklerle ve yemlerle rahat rahat kuyruklarını sallayarak dolaşacaklar. Siz ise derdinizi dinleyecek kimseyi bulamayacaksınız.

Anladınız. Size saldıran, sizi ya da çocuğunuzu öldüren çete mensupları, cezai ehliyete sahip olmayan ve dolayısıyla işlediği suçtan dolayı Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddelerinden hüküm giyip tutuklanarak hapse atılamayan bir canlı türü: BAŞIBOŞ, SAHİPSİZ SOKAK KÖPEKLERİ...

Eğer ölmediyseniz, çocuğunuz Mahra Melin yavrumuz gibi hayatını kaybetmediyse, kolunuza, bacağınıza, yüzünüze dikişler atılacak, acılar içindeyken bir de kuduz aşıları vurulacaksınız.

Türkiye’nin dünyada en çok kuduz tehdidi altındaki ülkelerin başında geldiğini biliyorsunuz değil mi?

 “YASA BÖYLE, MECBURUZ”

 Şikâyet edilen belediyelerin klişesi ise belli:

“Ne yapabiliriz ki yasa böyle. Alıp tedavi edip 10 gün sonra aldığımız yere bırakmak zorundayız.”

Evet, ne yazık ki iktidarıyla muhalefetiyle iş birliği yapıp mağdurlara sormadan, üç beş mama ithalatçısının lobiciliğini yapan dernek temsilcisi kılıklı kişilerin "köpekperest"in önerileriyle 5199 sayılı yasayı çıkardılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öldürülen Ali Asaf bebek AĞAÇ OL POZİSYONUNU bilseydi yaşar mıydı? 05 Temmuz 2022 | 2.079 Okunma Bir yazı yazdık, önce FETÖ’cüler, sonra CHP’liler zıpladı 02 Temmuz 2022 | 4.378 Okunma Temeli Nazilerle atılan NATO’ya ne kadar güvenebiliriz? 30 Haziran 2022 | 2.524 Okunma Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir 28 Haziran 2022 | 1.911 Okunma İzin... 21 Haziran 2022 | 617 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar