Covid Can’ları bırakın, tek dişi kalmış “medeniyet” çöktü

İstiklal Marşı’mızın dördüncü kıtasında “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar” mısrasını okuduğumuzda, bu sözlerin yaşadığımız şu günlerde acıtıcı biçimde ete kemiğe bürünebileceği aklımıza gelir miydi?

Çünkü içimizdeki Covid Can’lar ve onun meczupluğunun çeşitli tonlarında karşımıza çıkan “aydın ve bilimselimsi” mutasyonlarından, Zülfü yâre dokununca solucan gibi kıvrılarak yan çizenlerine dek hepsinin örnek gösterdiği o koskoca Batı medeniyeti, koronavirüs ile kâğıttan bir kaplan gibi çöktü.

Yerine ne konulacak?

Yeni dünya düzeni nasıl olacak?
Fütürist değilim. Kaldı ki fütüristim diye ortada salınıp fikir saçanların hiçbirinin hedefi tutturduğuna da şahit olamadım şimdiye kadar.
Yalnızca şu gerçeğin farkındayız.
Eğer Koronavirüs belasının üstesinden gelinemezse dünyayı bir kaos bekliyor.
Bu kaosu özellikle bekleyenlerin olduğunu da biliyoruz.
 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsten ölen ve ölecek İstanbullunun sorumlusu sensin!.. 04 Nisan 2020 | 7.268 Okunma Otel mi yiyelim, uçak ve otomobil mi yoksa buzdolabı mı? 02 Nisan 2020 | 5.074 Okunma Kara Kutu’nun İBB’deki çömezinden beklenen hareket 31 Mart 2020 | 4.043 Okunma BND takipte, MİT de takip ediyor mu? 31 Mart 2020 | 2.681 Okunma Enseyi karartmayalım, iyi haberin ucu göründü 31 Mart 2020 | 7.652 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar