Covid Can’ları bırakın, tek dişi kalmış “medeniyet” çöktü

İstiklal Marşı’mızın dördüncü kıtasında “Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar” mısrasını okuduğumuzda, bu sözlerin yaşadığımız şu günlerde acıtıcı biçimde ete kemiğe bürünebileceği aklımıza gelir miydi?

Çünkü içimizdeki Covid Can’lar ve onun meczupluğunun çeşitli tonlarında karşımıza çıkan “aydın ve bilimselimsi” mutasyonlarından, Zülfü yâre dokununca solucan gibi kıvrılarak yan çizenlerine dek hepsinin örnek gösterdiği o koskoca Batı medeniyeti, koronavirüs ile kâğıttan bir kaplan gibi çöktü.

Yerine ne konulacak?

Yeni dünya düzeni nasıl olacak?
Fütürist değilim. Kaldı ki fütüristim diye ortada salınıp fikir saçanların hiçbirinin hedefi tutturduğuna da şahit olamadım şimdiye kadar.
Yalnızca şu gerçeğin farkındayız.
Eğer Koronavirüs belasının üstesinden gelinemezse dünyayı bir kaos bekliyor.
Bu kaosu özellikle bekleyenlerin olduğunu da biliyoruz.
 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu’nun o sözü AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı utandırmalıydı 26 Eylül 2020 | 1.142 Okunma Kafaları duvara vurmadan önce; Selefiliğin Mısır serencamı Türkiye için bir ders olmalı 26 Eylül 2020 | 1.838 Okunma Emperyalizmin sosyalist maşaları; Barış Atay-Merdan Yanardağ örneklemiyle 24 Eylül 2020 | 1.811 Okunma Yeni CHP ve yeni muhalif medya tasarımında son durum 22 Eylül 2020 | 1.850 Okunma Kemal bey gidiyor anladık da yerine kim gelecek? 19 Eylül 2020 | 6.497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar