CHP’ye göre 1.000 kişiden 2’si koronadan ölüyor

Biliyorum çoğunuz başlığı görünce “İyi ya, o zaman okulları ve eğlence yerlerini neden açmıyoruz, gripten daha fazla insan ölüyor” diyecektir eminim. Evet, CHP ve TTB’nin söylemediği ama vaka-hasta sayıları üzerinden yaptığı spekülatif yaygaradan çıkan...

Biliyorum çoğunuz başlığı görünce “İyi ya, o zaman okulları ve eğlence yerlerini neden açmıyoruz, gripten daha fazla insan ölüyor” diyecektir eminim.
Evet, CHP ve TTB’nin söylemediği ama vaka-hasta sayıları üzerinden yaptığı spekülatif yaygaradan çıkan ve kendilerinin bile akıl edemedikleri sonuç bu.

Daha açık anlatacağım.

Tartışma vaka-hasta sayıları verilerinin değişmesiyle başladı.

Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yeni açıklamaları bu tartışmaya sebep oldu. Artık günlük açıklanan tablolarda vaka yerine hasta sayıları, ağır hasta sayıları, zatürre oranı, test sayısı vb. veriler var.

Pek çok kişi yazdı bunu, vaka sayısı yerine neden hasta sayısı açıklandığını ben de özetledikten sonra asıl meseleye geçeyim.

Başlangıçta hastalık belirtisi gösterip de hastanelere başvuranlara PCR testi yapılıyordu ve çıkan sonuçlar VAKA başlığıyla yayınlanıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti’de “Çerkesçilik” mi yapılıyor yoksa FETÖ’cülük mü? 27 Ekim 2020 | 7.125 Okunma Küçük Prens’in kara deliği FETÖ’cü ailesi 24 Ekim 2020 | 4.117 Okunma Devletin istihbarat teşkilatları Meral Akşener’i doğrular mı? 22 Ekim 2020 | 2.693 Okunma Markar’la anılar… 20 Ekim 2020 | 630 Okunma Sahte içkiden kitlesel ölümlerin sebebi ve içki fiyatları 17 Ekim 2020 | 970 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum