CHP’nin yeni taktiği ve açıkta kalan yerleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu 15 Temmuz’dan itibaren ilginç bir siyaset izliyor.Sözlerini işiten “Hadi hayırlısı” demekten kendini alamıyor.Fetullah Gülen tarafından...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu 15 Temmuz’dan itibaren ilginç bir siyaset izliyor.
Sözlerini işiten “Hadi hayırlısı” demekten kendini alamıyor.
Fetullah Gülen tarafından FETÖ kanalıyla dolaşıma sokulan “Kontrollü darbe” ve “Tiyatro” soytarılığını dillendirmeyi bir kenara bırakarak, artık FETÖ’nün kanlı darbe girişimi nedeniyle hayatını kaybeden 251 şehidimizi anmaya başladı.
Ama bunu yaparken de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçmişte “Ne istediniz de vermedik” sözlerinden dolayı yargılanmasını, konuyu yargıya taşıyacak yürekli bir savcı beklediklerini söylemekten geri kalmadı.
Aslında asıl mesaj bu sözlerde gizliydi.
Ama Kemal Bey’in “İnce siyaseti” kendisiyle sınırlı kalmadı, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın yazdığı üzere zamanında Bülent Tezcan ile birlikte Fetullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret edip el etek öpen Engin Özkoç’u da bu konuda konuşturdu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tarımdaki geliri görmezsen çarpılırsın! 24 Ağustos 2019 | 2.458 Okunma Bu yazı HDP’ye oy veren Kürtler için 22 Ağustos 2019 | 4.520 Okunma Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz 20 Ağustos 2019 | 3.128 Okunma Mekânın sahibi geri geldi, bebeleri pistten alalım 17 Ağustos 2019 | 3.878 Okunma O bildiriyi CHP ve İP nasıl oldu da imzaladı? 15 Ağustos 2019 | 3.578 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar