CHP’nin yeni taktiği ve açıkta kalan yerleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu 15 Temmuz’dan itibaren ilginç bir siyaset izliyor.Sözlerini işiten “Hadi hayırlısı” demekten kendini alamıyor.Fetullah Gülen tarafından...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu 15 Temmuz’dan itibaren ilginç bir siyaset izliyor.
Sözlerini işiten “Hadi hayırlısı” demekten kendini alamıyor.
Fetullah Gülen tarafından FETÖ kanalıyla dolaşıma sokulan “Kontrollü darbe” ve “Tiyatro” soytarılığını dillendirmeyi bir kenara bırakarak, artık FETÖ’nün kanlı darbe girişimi nedeniyle hayatını kaybeden 251 şehidimizi anmaya başladı.
Ama bunu yaparken de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçmişte “Ne istediniz de vermedik” sözlerinden dolayı yargılanmasını, konuyu yargıya taşıyacak yürekli bir savcı beklediklerini söylemekten geri kalmadı.
Aslında asıl mesaj bu sözlerde gizliydi.
Ama Kemal Bey’in “İnce siyaseti” kendisiyle sınırlı kalmadı, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın yazdığı üzere zamanında Bülent Tezcan ile birlikte Fetullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret edip el etek öpen Engin Özkoç’u da bu konuda konuşturdu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün “kapattırılan” altın kaçakçılığı dosyası yeniden açılabilir mi? 11 Temmuz 2020 | 2.951 Okunma FETÖ’nün bavullar dolusu altınları ve bir ölüm tehdidi arasındaki tuhaf ilişki 09 Temmuz 2020 | 5.589 Okunma Başımızın belası çok başlı basın mevzuatı 07 Temmuz 2020 | 2.351 Okunma Mavi Vatan varsa Dijital Vatan da olmalı 07 Temmuz 2020 | 2.662 Okunma Üniversiteler pırıl pırıl mı oldu? FETÖ filan kalmadı mı? 04 Temmuz 2020 | 5.023 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar