CHP'nin 37. Kurultayında kimler tasfiye edilecek?

Ekim ayında CHP’nin yaklaşan 37. Kurultayı için delege seçimleri var. Delegelerin yüzde 50’sinin değişmesi bekleniyor. Atatürkçüler ve Kemalistler; kısaca Muharrem İnce yanlıları şimdiden harekete geçtiler.

Bunu başlatan Kuvay-ı Milliye İstanbul adlı bir grup. Ama bakıldığında Kemalizmin-Atatürkçülüğün partideki gücü ve geleceği açısından hayli acıklı bir görüntü sergiliyorlar. Partilerinin artık Atatürk tarafından kurulan eski CHP olmadığının farkında değiller. CHP çoktan el değiştirdi. Atatürkçülerden ve Kemalistlerden alındı. CHP’yi destekleyen taban ise tam “Gelene ağam gidene paşam”cı olduğunu kanıtladı.
FETÖ’nün kaset desteği sayesinde başlattığı huruç harekâtıyla CHP’nin içine dalan Kemal Kılıçdaroğlu tartışmasız lider konumunda. Partiyi Amerikan güdümlü ve sol görünümlü 10 ARALIK HAREKETİ adlı gruba teslim etmiş durumda.
Bu grubun stepneleri de var. FETÖ destekli İP, HDP-PKK, FETÖ, AK Parti’den kopan ve Mustafa Kemal Atatürk’e “Kefere Kemal” diye hakaret ettiği için 10 Aralık Hareketi’nin de takdirini kazanan kişiler bu dengede önemli bir role sahipler. Şayet “CHP’de Atatürkçüler nerede?” diye soracak olursanız söyleyelim; her yerdeler. Çünkü bu saydıklarımın hepsine sorun, kendilerini “Atatürkçü” olarak tanımlıyorlar. Bunu partideki FETÖ efekti olarak görebilirsiniz. Yani takiye gerçeği.
Nasıl bu isimlerle CHP’yi yan yana getirirsin diyenler de çıkacaktır ama daha geçen gün 10 Aralık Hareketi’nin öncülerinden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’cülükten tutuklu danışmanı Fatih Gürsul’u mağdur olarak göstermeye çalıştı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar