CHP Kurultayı yargıya taşınır mı?

Ana akım medyada çok fazla konuşulmuyor ama anlatılanlar hakikaten akıl alır gibi değil.Zaten kurultayın aylar öncesinden başlamıştı söylentiler.CHP’li bir ilçe başkanı ile sohbetimde, “Abi...

Ana akım medyada çok fazla konuşulmuyor ama anlatılanlar hakikaten akıl alır gibi değil.

Zaten kurultayın aylar öncesinden başlamıştı söylentiler.

CHP’li bir ilçe başkanı ile sohbetimde, “Abi anlatamam, çuval çuval para. Anadolu’ya sevkiyat yapıldı” dediğinde kimi ya da kimleri kastettiğini sormuştum ona. Cevabı kısa ve netti:

“Anla işte, anla abi yaa”

Herkes Kemal Kılıçdaroğlu’nun net bir farkla genel başkanlığı yeniden kazanacağını varsayıyordu. Partili “gazeteci” olmadığım için meseleye dışarıdan bakıyor, her iki tarafı da dinliyor, kulak veriyordum doğal olarak.

Partinin içinden derin bilgiler alan CHP’ye yakın bir dostum delege yapısının çoğunluğunun Alevi olduğundan bahisle “Fetva verildi artık, bunun geri dönüşü yok” demişti. Fetva’yı Alevi dedeleri vermişti. Çok ilginç gelmişti bu bana. AK Parti’de böyle bir fetva metva işi olsaydı nasıl kıyamet kopardı tahayyül edin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçim kazandıracak vaatler 07 Aralık 2023 | 2.601 Okunma Senden bir tane daha mı? Allah korusun… 05 Aralık 2023 | 5.042 Okunma Boşuna “Çivisi çıktı” demedim… 02 Aralık 2023 | 2.726 Okunma İmamoğlu ile Özgür Özel’in Alevi planı ve sandık korkusu 30 Kasım 2023 | 4.487 Okunma İçimizdeki İrlandalılar, İrlanda’dan insanlık dersi almalı 28 Kasım 2023 | 2.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar