Cem Yılmaz yerli, millî ve dinî mi oldu?

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur Cem Yılmaz'ın çok konuşulan Netflix'te yayınlanan stand-up gösterisi üzerine yorumlar yaptı

Çok konuşulan sahne gösterisini oturup izledim dün. 

Sonra tepkilere baktım.

CHP’liler hoşlanmamış hiç.

Çünkü çocuğunun müsameresinde önünde oturan bir anneannenin saçlarını önce Tesla Bobini’ne benzetip ardından “Sanırsın teyzemize CHP kadın kollarına çekilen fönün tamamı çekilmiş” diyor.

HDP’liler de kızgın…

Ağzını hafif çarpıtıp, komikleştirilmiş bir aksanla İstanbullu monşerleri taklit ediyor:

“Courchevel’e kayalım diye gittik azizim, nasıl kalabalık, her yer Türk kaynıyor...”

“Beni hep İtalyan zannediyorlar azizim...”

Bu arada ormanda kükreyen aslanın çıkardığı sesi Allah kelimesine benzetip Allah’ın varlığını ispata çalışan muhafazakârlarla da inceden dalgasını geçiyor ve soruyor:

“Aslanın var olması yetmiyor mu kardeşim. Git bir de Komodo Ejderi’ni gör!..”

Kişisel fikrim; pek çok yerinde güldüm ama gerçek şu ki eski formunda değil. Sanki biraz geç kalmışlık var. Yeni gençlere özenerek küfürlü konuşması da yakışmıyor artık. Bir yerleri ağarmış 50 yaşındaki adamsın, olmuyor yani.

Sonuçta fönleriyle dalga geçilen CHP’li ablalar ve teyzeler, onların kızları ile oğulları, “Türklüğünüzden mi utanıyorsunuz?” sorusunu beraberinde getiren nükteler nedeniyle Türk kelimesinden bile gıcık kapan HDP’liler, Allah’ın varlığına yönelik inancı güçlendiren bölümlerden irrite olan laikçilerle, ateist solcular acımasızca linç ettiler Cem Yılmaz’ı sosyal medyada.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM otokrasisine doğru adım adım ve acayip kararlar 29 Ocak 2022 | 1.971 Okunma ​Yerli elektrikli traktörün uluslararası başarısı: ARTIK DÜNYANIN HER YERİNDE SATILABİLECEK 27 Ocak 2022 | 2.014 Okunma Fatma Girik farkı 25 Ocak 2022 | 1.519 Okunma Aşk varsa terörün lafı mı olur?!. 22 Ocak 2022 | 678 Okunma Yükselen ev fiyatları için çözüm 20 Ocak 2022 | 2.499 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar