Cem Yılmaz Box Office verilerinden ders alır mı?

Biliyorsunuz Box Office diye bir sistem var ve her hafta başında sinema raporu yayınlar. Bu raporda gösterime giren filmlerin kaç salonda oynadığı, kaç haftadır vizyonda olduğu, elde ettiği hasılat ve toplam...

Biliyorsunuz Box Office diye bir sistem var ve her hafta başında sinema raporu yayınlar. Bu raporda gösterime giren filmlerin kaç salonda oynadığı, kaç haftadır vizyonda olduğu, elde ettiği hasılat ve toplam seyirci sayısı yer almakta. Bir nevi reyting.
Cem Yılmaz’ın son filmi Karakomik, ilk üç gün hafta sonu olmasına rağmen 810 sinemada birden yalnızca 276 bin kişi tarafından izlenmiş. Toplam 10 günlük izlenmesi ise 404 bin. Yani hafta içi 810 sinemada 128 bin kişi izlemiş filmi. Günde seans başına, 8 kişi.
Büyük bir fiyasko bu.
Cem Yılmaz’ı aslında hepimiz çok seviyoruz. Sadece başarılı bir senarist, sahne sanatçısı değil, aynı zamanda müthiş bir oyuncu bana göre. Fakat son yıllardaki ego patlaması ve tahammül eşiğinin giderek yükselmesi, eleştirilere sert tepkiler vermesi, hızla politize olup ülkemizin millî değerleriyle, davasıyla, terörle mücadelesiyle ters düşmesi, en azından umursamaması boykot edilmesine yol açtı.
Çünkü, insanlar onun Kazdağları’ndaki ağaçların kesilmesini protesto ederken ormanları yakan PKK’lılara sessiz kalmasını bir kenara not düşmüştü. Ama o boykotla dalga geçmeyi yeğledi öfkeyle. Çok ayıp etti. Sevenleri ona bir şey söylemek istiyordu, mesaj veriyordu ama o dinlememeyi tercih etti.
Sonuç ortada. Kral Şakir Korsanlar Diyarı adlı animasyon çocuk filmi haftada 471 bin kişi tarafından izlenirken, Karakomik 128 binde kaldı.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar