Can Ataklı’nın ahlaksız senaryosu ve FETÖ’nün İyi Parti’deki ayak izi

“İzler eşeğe ait olsa da akıl Fedime’nin aklı!..”

Bir hikâyem var size. Hani 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminden önce “Tavuk tarda sayılır”ı anlatan Ümit Akdemir var ya, o gönderdi bunu da.
Hikâyenin uvertürünü Boğaziçi’ne bakan evinin divanında, kareli ipeksi pijamasıyla Milo Venüsü gibi uzanıp poz veren ve Twitter’da erkeklerin kendisine olan ilgisizliğine dair dertlerini paylaşan İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’la başlatalım.
Lütfü Bey'ciğim, son günlerde 1930 ve 1940’lı yıllara dair İstanbul ve Ankara eliti hanımlarının birbirinden şık şapkalı-tayyörlü fotoğraflarını yayınlayıp “Meğer ne kadar geriymişiz o zaman” diye manidar tweet’ler atıyor ya, işte şimdi aktaracağım hikâye o zamanlarda geçiyor.
Anadolu’da o vakitler Hazine arazisi işgalcisi Lütfü Türkkan’ın söylemek istediğinin aksine açlık ve kıtlık vardı. İstanbul ve Ankara’daki küçük bir azınlık dışında millet perişandı ve süpürge sapı yiyordu.
O...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Afganistan izlenimleri ve Hükûmetin Afgan göçüne karşı alması gereken tutum 29 Temmuz 2021 | 786 Okunma BDDK’ya çağrı; Türkiye tek bir derecelendirme kuruluşuyla itibar kaybetmemeli 27 Temmuz 2021 | 267 Okunma Kuvayımilliye İmamı Kemal Kılıçdaroğlu 27 Temmuz 2021 | 1.321 Okunma Fon destekli medya fahişeliği ve borusunu öttüren ABD 24 Temmuz 2021 | 4.223 Okunma Ailenin adı yok mu? Bayramın hatırlattıkları ve çarpıcı bir eser 22 Temmuz 2021 | 542 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar