Cami saldırısı ile ezan protestosu arasındaki ince sınır

Keşke izlemez olaydım o videonun 6. dakikasından sonrasını. Yeni Zelanda’daki barbarca saldırının faili teröristin kaydettiği görüntülerden söz ediyorum. Caminin içinde Müslümanları...

Keşke izlemez olaydım o videonun 6. dakikasından sonrasını. Yeni Zelanda’daki barbarca saldırının faili teröristin kaydettiği görüntülerden söz ediyorum. Caminin içinde Müslümanları namaz kılarken nasıl acımasızca katlettiğini bir yandan da videoya çekmiş ve yayınlamış.
Dün sabahtan beri Batı televizyonlarını izliyorum, hiçbirinde “Camiye terörist saldırı” ifadesi kullanılmıyor. Yalnızca “Yeni Zelanda’da camiye saldırı” denmekte alt yazılarda ve konuşmalarda. Müslüman kimlikli bir teröristin saldırısında derhal “Radikal İslamcı terörist” sıfatını uygun görenlerden “Radikal Hıristiyan terörist” ifadesi kullanması beklenmez miydi?
Aslında bunu beklemiyoruz ve zaten biz de kullanmıyoruz bu sıfatı.
Çünkü biz diyoruz ki terörün dini, milliyeti, ideolojisi yoktur, yalnızca kini ve ruh hastalığı vardır. Ve bu ruh hastası sapıklar birtakım küresel güçler tarafından emperyal amaçları doğrultusunda örgütlenir ve kullanılırlar. İslami kimlik üzerinden ortaya çıkarılan DEAŞ’ın kimler tarafından kurulduğunu bizzat Donald Trump’ın açıkladığını hatırlayalım. Evet, bugünkü ABD Başkanı Trump DEAŞ’ı Obama-Hillary ikilisinin kurdurduğunu açıkladı bundan iki yıl önce. Delidir, ne yapsa yeridir dersiniz öyle mi? Yok öyle değil işte. Donald gerçeği haykıran ve “Kral çıplak” diye bağıran bir çocuk gibi. Sonra kulağı çekilip susturuldu o başka.
Yeni Zelanda’da iki camide 49 insanı katleden terörist Breton Tarrant 72 sayfalık bir manifesto yayınlamış ve bunların içinde “Türklere” diye de bir bölüm var. Orada Müslümanlara ve Türklere İstanbul’un ancak Doğu yakasında barış içinde oturabilecekleri ihtar ediliyor ve Batı’yı, yani Konstantinopolis’i alacaklarını, tüm camilerin ve bu arada Ayasofya’nın minarelerinin de yıkılacağını müjdeliyor!
49 insanın katili teröristin bu yazdıkları iki olayla denk düştü.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hallowen Kabağı böyle patlatılacak 18 Mayıs 2019 | 1.983 Okunma İhanetin ilk evresi hırsızlıktı 16 Mayıs 2019 | 2.622 Okunma Banka soyanları anarak hırsızlığı kutsadılar 14 Mayıs 2019 | 2.759 Okunma Ayı ile avcı hikâyesinin CHP-FETÖ ilişkisindeki yeri 11 Mayıs 2019 | 3.154 Okunma Akşener ve Kılıçdaroğlu neden su kaynattı? 09 Mayıs 2019 | 3.330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar