Bu yazı HDP’ye oy veren Kürtler için

Kürt nüfusunun üçte ikisi Batı bölgelerimizde. Nüfusun kalan kısmı Doğu ve Güneydoğu’da yoğunlaşıyor. Kürtler iki partiye oy veriyor ağırlıklı olarak. AK Parti ve HDP.

Biraz hafıza tazeleyelim.

Türkiye’de etnik kimliklerle ilgili baskıların ve yasakların kalkmasından sonra 16 yıldır yaşanan demokratikleşmeyle birlikte iktidar muhalifi olarak konumlanan HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne 2015 yılında 80 milletvekili sokarak üçüncü parti konumuna geldi.

O sırada can çekişen Çözüm Süreci yine de sürdürülmeye çalışılıyordu.

PKK ise 7 Haziran seçim sonuçlarıyla vaktin geldiğine karar verdi ve üç polisimizi yataklarında uyurken katlederek Çözüm Süreci’ni bitirdiğini ilan etti.Gözler büyük bir seçim başarısı kazanıp “PKK’dan bağımsızlığını ilan eder artık” diye bakılan HDP’ye çevrildi doğal olarak. Ama onlar da Kandil’in ve PKK’nın talimatları doğrultusunda, aynı anda harekete geçti. Partinin şu anda cezaevinde olan Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan’a hitaben “Korkma, seni asmayacağız, adil yargılayacağız” diye tehditler savurdu ve çözüm sürecini resmen bitirdiklerini ilan etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ borazanları, siz Türkiye’yi ne sanıyorsunuz? 05 Aralık 2020 | 1.773 Okunma Hayırdır, hangi işinizi bozduk Ekrem Bey? 04 Aralık 2020 | 5.427 Okunma Çek Ekrem Abi'me de ordan bol acılı bir suikast! 03 Aralık 2020 | 4.360 Okunma Hintli dokumacıların parmaklarını kesen emperyalizm CHP’nin de sahibidir 01 Aralık 2020 | 4.484 Okunma Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur? 28 Kasım 2020 | 5.286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum