Bu 'Küçük İbo’yu başımıza sen sardın maalesef

Tüm büyük liderlere bakın. Devrimler gerçekleştirmişlerdir, tarihin akışını değiştirmişlerdir ve toplumları yaptıkları reformlarla dönüştürmüşlerdir.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan o liderlerden biri.
O liderler bazen de öyle hatalar yapmışlardır ki ceremesi yıllarca çekilmiştir ve hatta hâlihazırda çekilmektedir.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da onlardan biri.
27 Haziran 2019 tarihli yazımda(*) şu başlığı atmıştım:
“Erdoğan’ın en büyük hatası; Davutoğlu”
O yazıdan bu yana ne denli patolojik bir vaka ile karşı karşıya olduğumuz her geçen gün daha çok ortaya çıkıyor. Son konuşmasını dinlemişsinizdir. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi “Bazı şeyler”i açıklamakla tehdit ediyor. Hem de kendisinin Başbakan olduğu dönemle ilgili olarak:
“Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar! Açık söylüyorum. Neden mi? İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır..."
Dün Sabah yazarı Melih Altınok bu konuda gereken her şeyi yazdı. Tekrarlamayacağım ama şu çağrısına tamamiyle katılıyorum:
“Hiç durma, hemen çık konuş!”
Eğer bir gün bile gecikirse çapsızlığına bir halka daha ekleyecek.
Hillary Clinton’ın ve Batılı liderlerin “Sen aslansın kaplansın” diye pohpohlayıp karşılıklı ÇAK yaptığı dönemde, anlaşılan o ki “Fasulye-nimet” ilişkisinden nasiplenmek istemişti muhterem.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.989 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum