Bu CHP, o CHP değil, Tanju Özcan’ı diğerleri de takip edecek

Sıkıntılı bir seçimden çıktık. İstanbul özelinde ise süreç devam etmekte. Keşke Ekrem İmamoğlu’nun metrobüs komedisindeki gibi herkesin içi rahat, mutlu mesut olsa.Ama öyle değil....

Sıkıntılı bir seçimden çıktık. İstanbul özelinde ise süreç devam etmekte. Keşke Ekrem İmamoğlu’nun metrobüs komedisindeki gibi herkesin içi rahat, mutlu mesut olsa.
Ama öyle değil. Olmayacağını daha ilk günlerden, CHP’li belediye başkanlarının ilk icraatlarından anlamaya başladık.
Bolu’ya belediye başkanı seçilen Tanju Özcan onlardan biri ve son iki gündür en çok konuşulan isim.
Tanju Özcan ilk icraatına Bolu’daki Suriyeli yoksullara verilen yemeği kestiğini ve Suriyelilerin şehirde iş yeri açmalarına izin vermeyeceğini açıklayarak başladı. Gerekçe olarak da “Bizim insanlarımız yoksulken…” diye başlayan genel ırkçı retoriği (kandırmacalı, manipülatif söylem) tekrarladı.
Bazı insanlar, insan olduklarını hissettirerek kendilerinden konuştururlar.
Bazıları da insanlardan, yoksullardan, ötekinden, farklı etnisitelerden, mültecilerden nasıl nefret ettiğini farklı cümleler kurarak da olsa ifşa ederek, hatta yetki ellerindeyse akıllarındakini hayata geçirerek bunu yaparlar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu bir güvenlik sorunu hâline mi geliyor? 20 Nisan 2019 | 2.680 Okunma Sırıtanlar ve sırtlanlar… 20 Nisan 2019 | 523 Okunma Mazbatayı alsa da şaibeyi kaldıracak adımı İmamoğlu atabilir 18 Nisan 2019 | 3.127 Okunma Seçimi mundar eden organize kötülük ve bir Amigo 16 Nisan 2019 | 2.195 Okunma Kim “Topal Ördek” olmayı ister? 13 Nisan 2019 | 1.917 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum