Bu CHP, o CHP değil, Tanju Özcan’ı diğerleri de takip edecek

Sıkıntılı bir seçimden çıktık. İstanbul özelinde ise süreç devam etmekte. Keşke Ekrem İmamoğlu’nun metrobüs komedisindeki gibi herkesin içi rahat, mutlu mesut olsa.Ama öyle değil....

Sıkıntılı bir seçimden çıktık. İstanbul özelinde ise süreç devam etmekte. Keşke Ekrem İmamoğlu’nun metrobüs komedisindeki gibi herkesin içi rahat, mutlu mesut olsa.
Ama öyle değil. Olmayacağını daha ilk günlerden, CHP’li belediye başkanlarının ilk icraatlarından anlamaya başladık.
Bolu’ya belediye başkanı seçilen Tanju Özcan onlardan biri ve son iki gündür en çok konuşulan isim.
Tanju Özcan ilk icraatına Bolu’daki Suriyeli yoksullara verilen yemeği kestiğini ve Suriyelilerin şehirde iş yeri açmalarına izin vermeyeceğini açıklayarak başladı. Gerekçe olarak da “Bizim insanlarımız yoksulken…” diye başlayan genel ırkçı retoriği (kandırmacalı, manipülatif söylem) tekrarladı.
Bazı insanlar, insan olduklarını hissettirerek kendilerinden konuştururlar.
Bazıları da insanlardan, yoksullardan, ötekinden, farklı etnisitelerden, mültecilerden nasıl nefret ettiğini farklı cümleler kurarak da olsa ifşa ederek, hatta yetki ellerindeyse akıllarındakini hayata geçirerek bunu yaparlar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sistem ahlaksızlık üretiyor, cezalar yetersiz 20 Ağustos 2019 | 22 Okunma Mekânın sahibi geri geldi, bebeleri pistten alalım 17 Ağustos 2019 | 3.860 Okunma O bildiriyi CHP ve İP nasıl oldu da imzaladı? 15 Ağustos 2019 | 3.574 Okunma Elektrikli traktör 13 Ağustos 2019 | 2.971 Okunma Para veren altın bulsun 10 Ağustos 2019 | 2.571 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum