Boşuna “Çivisi çıktı” demedim…

Geçtiğimiz hafta Doğru Yorum programında Başak Şengül’ün sorularını yanıtlarken içine başta Meral Akşener olmak üzere Özel Kalem Müdiresi Esma Bakır, onun...

Geçtiğimiz hafta Doğru Yorum programında Başak Şengül’ün sorularını yanıtlarken içine başta Meral Akşener olmak üzere Özel Kalem Müdiresi Esma Bakır, onun eşi, Fatih Akşener ve İyi Parti yönetim kademelerinin karıştığı skandallar zincirine, partinin Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’ın peş peşe patlayan sansasyonel açıklamaları da eklenince, “İyi Parti’nin çivisi çıktı. Şu anda çürümenin son eşiğinde ve tabutuna çivileri çakıldıktan sonra tarihi bir enkaz olarak gömülecek” demiştim.

O sırada tv100 Ankara Stüdyosu’nda program konuğu olan 27. Dönem İyi Parti milletvekillerinden Ayhan Erel ise Akşener ile ilgili söylediklerime sessiz kalmasına rağmen İyi Parti’nin çivisinin çıktığını söyleyince hemen senli benli bir üsluba geçerek, “Sen kafanı yorma, İyi Parti’ye hiçbir şey olmaz, sapasağlam yürür” tarzı sözlerle sataşınca aramızda sert bir münakaşa çıktı.

Aslına bakarsanız eleştirilerini doğru düzgün yapsa mesele yok, sözlerini bitirir ben de cevap veririm ama tanımadığı insanlara “Sen” diye hitap edip “Kafanı yorma” tarzı laubali üslupla hitap edenlere ifrit oluyorum. Neyse televizyoncuların deyimiyle hararetli tartışma bu nedenle çıktı da asıl gelişme dün yaşandı. Disiplin Kurulu’na sevk edilen Ümit Dikbayır’ın söyledikleri benim “İyi Parti’nin çivisi çıktı” sözümü de doğrulamış oldu.

Partideki bir genç kıza tacizle suçlanan Ümit Dikbayır, o genç kızın Akşener’in Özel Kalem Müdiresi Esma Bakır’ın kocasıyla ilişkisinin olduğu iddiasını patlatıverdi.

Ümit Dikbayır, dün Ankara Noterliği aracılığıyla İyi Parti’ye gönderdiği savunmasında açıkladı bu bilgiyi. Uzun savunma metnine girdiğinizde çıkamayacağınızı bildiğim için detaylara dokunmuyorum bile.

Nedir bu Allah aşkına, Sodom ve Gomora mı yaşıyoruz biz? CHP’de geçen yıllarda peş peşe patlayan taciz ve tecavüz olayını parti yöneticileri kapatmak için insanüstü bir çaba harcamıştı malum. Kapatamayınca da Ensar da Ensar diye tutturmuşlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İmamoğlu’nun dört korkusu ve yarıştan çekilme seçeneği… 27 Şubat 2024 | 6.201 Okunma Fatih Erbakan gizli hayalini bu yerel seçim kurgusuyla gerçekleştirebilir mi? 24 Şubat 2024 | 3.366 Okunma İETT-Özgür Karabat/ İSKİ-Ergun Göknel; başrolde yine bir kadın… 22 Şubat 2024 | 3.932 Okunma Sokmak… 20 Şubat 2024 | 5.473 Okunma Böyle bir ihtimalin varlığı bile tek başına korkunç… 17 Şubat 2024 | 3.957 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar