Bir yazı yazdık, önce FETÖ’cüler, sonra CHP’liler zıpladı

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (02.07.2022)''Bir yazı yazdık, önce FETÖ’cüler, sonra CHP’liler zıpladı'' başlıklı yazısı.

Geçen haftaki yazımın başlığı “Türk cezaevlerindeki Batılı askerlere yenileri eklenebilir” şeklindeydi.
Çünkü ABD ve NATO gladyosu Türkiye’deki muhalif aparatlarına ve FETÖ’cülere “hazır olun” mesajları gönderip duruyor. İşler iyiye gitmeye başladığı anda iç karışıklık ve kaos için düğmeye basacaklar.
 
Yazının sonunda ilave ettim:
“Artık dışarıdan gelecek saldırıların içeride de bir karşılığı olacaktır. Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir şüphesiz. Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı ama bu kez konulan kapanlar sürprizli 'hediyelerle' dolu. Yine en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok kontrollü filan diye sonradan ciyaklamayın!”
Bu satırları gören FETÖ’cüler, CHP’liler ve İyi Partililer kuyruklarına basılmış gibi yerlerinden zıpladılar. FETÖ’cü firariler peş peşe videolar yayınlarken Halk TV’de bir saat bu konuya ayrıldı.
 
“O zaman Devlet, kaos ve iç karışıklık ya da darbe hazırlığı olduğunu biliyorsa engellesin. Devlet tuzak mı kuruyor?" diyorlar.
Zaten engelliyor yahu. Daha yeni emniyetten 1000’e yakın kişi neden tasfiye edildi? FETÖ’nün üniversitelerdeki yapılanmasına yönelik ilk defa yapılan kapsamlı operasyonda 150’ye yakın kişi neden gözaltına alındı? PKK ve DHKP-C’ye karşı yürütülen başarılı ve sonuç alıcı mücadelenin sebebi ne sizce?
 
Ben söyleyeyim:
ABD gladyosunun aparatı muhaliflerin ellerindeki şiddet enstrümanlarını almak.
Halk TV’de İpek Özbey’in konuklarından biri benim 15 Temmuz darbe girişiminden önce de FETÖ’cülerin darbe hazırlığını bildiren uyarıcı yazılarıma atıfta bulunuyor ve ekliyor:
“Fuat Uğur o zaman darbeyi nereden bildi? Ona kim söyledi? O biliyorsa devlet neden bilmiyor?”
 
Embesilliğin bu cenahta sirayet eden bir hastalık olduğuna inanmaya başlayacağım neredeyse.
Anlaşılıyor ki FETÖ’cüler, CHP’liler ve İyi Partililer, 15 Temmuz darbe girişiminden üç ay önce FETÖ’cülerin darbe hazırlığı içinde olduğunu bildiren bu üç yazımın travmasını atlatamadı.
 
Aslında FETÖ’cüler görmüşlerdi ama hedefe o kadar odaklanmışlardı ki “Yav he he” deyip el sallamışlardı. Güç sarhoşluğu yaşıyorlardı. Devleti ele geçirmişlerdi canım, üfleseler

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rekabet Kurumu’ndan bu kez 6 gübre fabrikasına kartelleşme cezası ve sürpriz firma 16 Ağustos 2022 | 6 Okunma Pensilvanya’yı ele geçiren ekibin seçim stratejisi İyi Parti operasyonlarıyla başladı 13 Ağustos 2022 | 4.108 Okunma Mehmet Ali Çelebi’nin çıldırttığı CHP’li yöneticiler ve geri tepmeli “Oyumu geri ver” söylemi 11 Ağustos 2022 | 3.301 Okunma CIA böyledir Aslı, üzgünüm ama Henri seni perdeleme için kullandı 09 Ağustos 2022 | 5.514 Okunma Helalleşme: Affet bizi Roboski, ben de sizi katleden FETÖ’cüleri affedeceğim 06 Ağustos 2022 | 1.758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar