Bir güzel haber de benden; Ziraat Bankası elektrikli traktöre sahip çıktı

Geçen haftadan beri Amerika Birleşik Devletleri ve ardından Rusya ile yapılan kapsamlı anlaşmalarla Türkiye sahada ve masada nasıl kazanılabileceğini dünyaya kanıtladı. Peş peşe gelen...

Geçen haftadan beri Amerika Birleşik Devletleri ve ardından Rusya ile yapılan kapsamlı anlaşmalarla Türkiye sahada ve masada nasıl kazanılabileceğini dünyaya kanıtladı. Peş peşe gelen güzel haberler, dost düşman herkese, ülkemizin bölgede istediğini aldığını ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle bunu yaptığını göstermekte.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnızca askerî anlamda değil, ekonomik anlamda da liderliğini, vizyonerliğini ortaya koyuyor. Nasıl savunma sanayiinin yüzde 70’e varan oranda millîleşmesi sağlandıysa şimdi aynı gelişmeyi sanayinin diğer alanlarında da göreceğiz.
Yaşadığımız tüm bu hay huy içinde millî sanayimiz için atılan önemli adımın haberi bu.
Hatta bu önemli bir adım 10 gün önce atıldı.
İşte bu yüzden sizlerin de çok ilgi gösterip desteklediği o güzel haberin vardığı noktayı, sonucu kapsamlı olarak yazmak istedim.
Biliyorsunuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarlada test sürüşünü yaptığı elektrikli traktör ve elektrikli otomobillerle ilgili yazdığım haberler Türkiye gazetesinde iki gün süreyle “Hürkuş gibi olmasın” başlığıyla manşetten(*) tam sayfa yayınlanmış, ardından çok yoğun biçimde paylaşılmıştı sosyal medyada. Çünkü elektrikli traktörü yapan ve bana göre bir dâhi olan Önder Yol ve şirketi beklemedeydi. Cumhurbaşkanı’nın “Bir yıl sonra üretim bandına çıkacak” talimatının üzerinden aylar geçmesine rağmen bürokraside bir kıpırdanma olmamıştı. Zaman o kadar kıymetliydi ki, Almanya ve İtalya harıl harıl elektrikli traktör üzerinde çalışıyor, heyetlerin biri gelip bir gidiyordu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fetullah’tan kendisini soyup soğana çeviren Özcan’a “Balyoz” tehdidi 14 Kasım 2019 | 7.965 Okunma Onca belaya rağmen ekonomik veriler neden düzeliyor? 14 Kasım 2019 | 2.557 Okunma Hükûmet İBB ve İmamoğlu için nasıl bir siyaset izlemeli? 12 Kasım 2019 | 6.692 Okunma Murat Hazinedar’ın cevabı 12 Kasım 2019 | 371 Okunma Adil Öksüz’ün kamera kaydı ve darbe itirafı onun elinde 09 Kasım 2019 | 9.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar