Batıcılaşma paçozluğunun “komedyen”deki tezahürü

İzmir’deki Gaziler Günü ile ilgili rezaleti yazmaya hazırlanırken rastladım.Önce şarkıcı zannettim bu çocuğu. Takip etmediğim hâlde sayfama düştüğü için Gökhan...

İzmir’deki Gaziler Günü ile ilgili rezaleti yazmaya hazırlanırken rastladım.
Önce şarkıcı zannettim bu çocuğu. Takip etmediğim hâlde sayfama düştüğü için Gökhan Türkmen ya da Kalben adlı şarkıcılarla birlikte sahnede görüyordum. Sonra çok “cool” olduğu için “isim vermeden” sataştığı Tweet’lerini gördüm ve incelemeye aldım. Meğer komedyenmiş. Her kör satıcının kör alıcısı vardır misali, şarkıcı takviyesiyle küçük salonları zar zor da olsa dolduruyor. Çok fazla kırılıp dökülüyor, kanaat için 5-6 dakikası yetti.
Neyse, olay şu. Hani geçtiğimiz yazılardan birinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 7 şehidimizin olduğu gün paylaştığı “dans” videosunu eleştirmiştim. Rahmetli Metin Ersoy’un seslendirdiği “Vakit yok gemi kalkıyor artık” adlı calipso tarzı şarkı eşliğinde smokiniyle tek başına çimenlerin üzerinde, dans figürleri olduğunu tahmin ettiğim bir takım hareketler yapıyordu.
Şöyle yazmıştım:
"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in PKK’nın 7 insanımızı şehit ettiği günün gecesinde 'Vakit yok gemi kalkıyor artık’ adlı calipso şarkı eşliğinde pala bıyıklı yardımcılarıyla erkek erkeğe yaptıkları tuhaf, yapay, ürpertici derecede kitcsh dansın da Markar Esayan’ın deyimiyle 200 yıllık Batıcılaşma hikâyemizdeki paçozluğun görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz bu çarpık istikamet doğrultusunda."
AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan da kişisel Twitter hesabında bu görüntüler için "200 yıllık acul Batıcılaşma hikâyemizin bütün paçozluğunu özetleyen bir sahne olmuş" demişti.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin tezlerini dünyaya Trump anlattı 19 Ekim 2019 | 3.590 Okunma Figaro’nun düğünü-Mehmetçiğin düğünü 17 Ekim 2019 | 363 Okunma Tartışmalı marş 17 Ekim 2019 | 4.487 Okunma Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 13.056 Okunma Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.057 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar