Batıcılaşma paçozluğunun “komedyen”deki tezahürü

İzmir’deki Gaziler Günü ile ilgili rezaleti yazmaya hazırlanırken rastladım.Önce şarkıcı zannettim bu çocuğu. Takip etmediğim hâlde sayfama düştüğü için Gökhan...

İzmir’deki Gaziler Günü ile ilgili rezaleti yazmaya hazırlanırken rastladım.
Önce şarkıcı zannettim bu çocuğu. Takip etmediğim hâlde sayfama düştüğü için Gökhan Türkmen ya da Kalben adlı şarkıcılarla birlikte sahnede görüyordum. Sonra çok “cool” olduğu için “isim vermeden” sataştığı Tweet’lerini gördüm ve incelemeye aldım. Meğer komedyenmiş. Her kör satıcının kör alıcısı vardır misali, şarkıcı takviyesiyle küçük salonları zar zor da olsa dolduruyor. Çok fazla kırılıp dökülüyor, kanaat için 5-6 dakikası yetti.
Neyse, olay şu. Hani geçtiğimiz yazılardan birinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 7 şehidimizin olduğu gün paylaştığı “dans” videosunu eleştirmiştim. Rahmetli Metin Ersoy’un seslendirdiği “Vakit yok gemi kalkıyor artık” adlı calipso tarzı şarkı eşliğinde smokiniyle tek başına çimenlerin üzerinde, dans figürleri olduğunu tahmin ettiğim bir takım hareketler yapıyordu.
Şöyle yazmıştım:
"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in PKK’nın 7 insanımızı şehit ettiği günün gecesinde 'Vakit yok gemi kalkıyor artık’ adlı calipso şarkı eşliğinde pala bıyıklı yardımcılarıyla erkek erkeğe yaptıkları tuhaf, yapay, ürpertici derecede kitcsh dansın da Markar Esayan’ın deyimiyle 200 yıllık Batıcılaşma hikâyemizdeki paçozluğun görüntüsü olduğunu söyleyebiliriz bu çarpık istikamet doğrultusunda."
AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan da kişisel Twitter hesabında bu görüntüler için "200 yıllık acul Batıcılaşma hikâyemizin bütün paçozluğunu özetleyen bir sahne olmuş" demişti.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın başındaki yeni bela; İnfodemi 28 Mart 2020 | 4.186 Okunma Covid Can’ları bırakın, tek dişi kalmış “medeniyet” çöktü 26 Mart 2020 | 4.882 Okunma Çin Büyükelçiliğinden sert mesaj: Yazınızın tonunu beğenmedik 24 Mart 2020 | 14.057 Okunma Alkışlamayla destek eylemi ve Erdoğan ile Erbakan farkı 24 Mart 2020 | 3.422 Okunma Çin’e dair kafa karıştıran sorular 21 Mart 2020 | 6.903 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar