Başbuğ’a tepkinin gerçek sebebi ve kadim kökenleri

Önceki gün Medya Kritik programına MHP lideri Devlet Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasından sonra başladık. MHP lideri, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “Afrin, siyasete malzeme...

Önceki gün Medya Kritik programına MHP lideri Devlet Bahçeli’nin grup toplantısındaki konuşmasından sonra başladık. MHP lideri, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un “Afrin, siyasete malzeme edilmesin” dediğini belirtiyor ve çok ağır biçimde yükleniyordu:

“Sayın İlker Başbuğ'a sormak lazımdır. Afrin'i siyasete malzeme edenler kimdir ya da kimlerdir? Siyaset beka mücadelesini konuşmayacak da neyi konuşacaktır? Nesli tükenen balinaları mı anlatalım?"

Bu tepkiye şaşırdım, çünkü İlker Başbuğ ziyaret için gittiği Adıyaman’da gazetecilerle konuşurken tam tersine ılımlı da olsa muhalefeti eleştirmiş ve özetle “Afrin'de asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum" demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kürtler artık o mazlumlardan olmayacak 14 Eylül 2019 | 2.920 Okunma 2019 YAŞ; Aslında kimler tasfiye edildi? 12 Eylül 2019 | 5.396 Okunma Kod adı Sezai! FETÖ’nün Bahçeli üzerinden kanlı plânı 10 Eylül 2019 | 9.503 Okunma Meral Akşener’e Yardımcısı Hasan Seymen üzerinden Yeniçağ operasyonu 07 Eylül 2019 | 4.383 Okunma Kandil’in "badeledikleri"!.. 07 Eylül 2019 | 2.486 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar