Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak

Hatırla.Abdullah Öcalan PKK’nın şimdiye dek 15 bin militanını iç infaza tabi tutarak öldürdüğünü söyleyeli çok olmadı. O vakitten beri muhtemelen yüzlercesi daha eklendi....

Hatırla.
Abdullah Öcalan PKK’nın şimdiye dek 15 bin militanını iç infaza tabi tutarak öldürdüğünü söyleyeli çok olmadı. O vakitten beri muhtemelen yüzlercesi daha eklendi. Kaçmaya teşebbüs etmek, “ihanet” vb. sebeplerle infaz edilerek öldürülen binlerce Kürt genci. PKK’nın elebaşı ve çetesi tarafından öldürülmese, zaten öne sürüldükleri savaşta güvenlik güçleri tarafından etkisiz hâle getirileceklerdi.
Bugüne kadar dağa kaçırılan çocuk sayısı 20 bini aşkın.
Dağda güvenlik güçleriyle giriştikleri çatışmalarda ölen PKK’lıların yüzde 40’ı ise 18 yaşından küçük.
Kaçırılan çocukların küçücük bedenlerinin dağlardaki iklim koşullarına dayanamayıp hayatlarını kaybettiğini, kendilerinden büyük olanların tacizlerine uğradıklarını ise sağır sultan işitti.
PKK “zorunlu askerlik” kapsamında her aileden bir çocuk alıyordu. 14-18 yaşları arasında binlerce çocuk dağa çıkarıldı. Aynını bugün YPG, Suriye’nin kuzeyinde işgal ettiği bölgelerde yapıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsten ölen ve ölecek İstanbullunun sorumlusu sensin!.. 04 Nisan 2020 | 7.277 Okunma Otel mi yiyelim, uçak ve otomobil mi yoksa buzdolabı mı? 02 Nisan 2020 | 5.074 Okunma Kara Kutu’nun İBB’deki çömezinden beklenen hareket 31 Mart 2020 | 4.045 Okunma BND takipte, MİT de takip ediyor mu? 31 Mart 2020 | 2.681 Okunma Enseyi karartmayalım, iyi haberin ucu göründü 31 Mart 2020 | 7.652 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum