Akşener’e “namussuz” diyenler neden onunla ittifak yapar?

Röportajı İleri Haber adlı sol bir internet portalına vermiş CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.Kendisi o sırada CHP Parti Meclisi üyesi ve aynı zamanda CHP İstanbul il...

Röportajı İleri Haber adlı sol bir internet portalına vermiş CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu.
Kendisi o sırada CHP Parti Meclisi üyesi ve aynı zamanda CHP İstanbul il Teşkilatını bugün ele geçirmiş olan Birleşik Haziran Hareketi adlı sosyalist oluşumun Yürütme Kurulu Üyesi. Zaten bu sıfatlarla konuşmuş.
2017 yılında yapılan bu söyleşide, Ümit Özdağ ve Koray Aydın’ın desteğiyle İYİ Parti’yi kurma hazırlıkları içinde olan Meral Akşener’le ilgili görüşlerini ifade ediyor.
O sıralarda bu partiyle CHP’nin ittifakı da konuşulmakta. Proje hazırlanmış, Okyanus Ötesi’nden gelmiş ve ufak ufak dillendiriliyor. Ama nedendir bilinmez, Canan Hanım, Meral Akşener için ağzına geleni söylüyor:
“Kişisel olarak ben, Meral Akşener’in geçmişte namussuz ve aktif siyaset yaptığı, devlet yöneticiliği yaptığı dönemlerdeki duruşunu unutmayanlardanım. Meral Akşener gibi geçmişin kirli siyasetçilerinden Türkiye’nin merkez sağını dolduracak gibi çok umut vadeden cümleler kurmayı da siyasetçi olarak her şeyden önce kendime yakıştıramıyorum.”
Oh maşallah. Ağzından bal damlıyor âdeta. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Darbe dinamiğinin kitlesel “meşruiyeti” sağlandı 25 Haziran 2019 | 4.432 Okunma İki gündür yaşanan acayiplikler ve benim oyum 22 Haziran 2019 | 5.364 Okunma Yaz İsmail, 200 torba çimento, 30 kamyon ince kum... 20 Haziran 2019 | 3.430 Okunma S-400’ler 15 Temmuz’da Türkiye’de 18 Haziran 2019 | 3.417 Okunma FETÖ’de çarşı karıştı, “sızıntı”nın kaynağına büyük tepki var 15 Haziran 2019 | 5.332 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar