Akşener ve Kılıçdaroğlu neden su kaynattı?

İki muhalefet partisi genel başkanının parti grup toplantılarındaki konuşmalarını dinleyince İstanbul seçimlerindeki alavere dalavereye bir hayli umut bağladıklarını, bu yüzden yaşadıkları çöküntüyü biraz daha net hissettim...

Çok başarılı bir planla “banka işi” yaptıktan sonra sığındıkları izbede tam paraları sayıp çantalarına istiflerken, polislerin aniden kapıyı kırıp girmesi ve “Kımıldamayın polis” diye bağırması üzerine soyguncuların yaşadıkları korku, şaşkınlık, kızgınlık ve öfke karışımı bir duyguya benziyordu bu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çok güzel ifade ettiği gibi, sanki saklandıkları deliklerine çomak sokulmuş, can havliyle dışarı fırlamışlardı.
Hakaretler etmeye, 2014 Yerel Seçimleri öncesindeki FETÖ’cülerin kullandığı “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla kampanyalar açmaya başlamalarının sebebi işte buydu. İş üstünde ve fenersiz yakalanmışlardı.
Grup toplantısında konuşurken gördüğüm Meral Akşener büyük bir çöküntü yaşamakta gibiydi. Yapılan hırsızlık ve yolsuzluğun üzerine yatan Akşener nezdinde YSK’nın kararı utanmazlık ve sivil darbe. Darbelerle aşina olanların dili bu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi meydanlarda “Yurtta sulh, cihanda sulh” diye gezinen bir siyasetçi portresi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise 7 YSK üyesinin adlarını vererek onlara “Satılık adamlar, çete mensupları” gibi ağır hakaret içeren sözcüklerle saldırması, sadece terbiye ve edep sınırlarının delik deşik edilmesi değil, “iş”i bitiremeden enselenmelerine duyulan öfkenin dışavurumu gibiydi.
Zembereğinden boşalan saatler gibi biteviye çan çan ötmelerinin alt okuması şuydu:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hasan Bey üzgünüm ama oğlunuz yalan söylüyor 25 Mayıs 2019 | 4.309 Okunma Evinize hırsız girdiğinde de polise gitmeyin 23 Mayıs 2019 | 2.268 Okunma Akşener’e “namussuz” diyenler neden onunla ittifak yapar? 21 Mayıs 2019 | 7.113 Okunma Bir mazlum halkın insanlığın vicdanına arz-ı hâli; Elveda Çerkesya 21 Mayıs 2019 | 270 Okunma Hallowen Kabağı böyle patlatılacak 18 Mayıs 2019 | 1.990 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar