Akşener ve Kılıçdaroğlu neden su kaynattı?

İki muhalefet partisi genel başkanının parti grup toplantılarındaki konuşmalarını dinleyince İstanbul seçimlerindeki alavere dalavereye bir hayli umut bağladıklarını, bu yüzden yaşadıkları çöküntüyü biraz daha net hissettim...

Çok başarılı bir planla “banka işi” yaptıktan sonra sığındıkları izbede tam paraları sayıp çantalarına istiflerken, polislerin aniden kapıyı kırıp girmesi ve “Kımıldamayın polis” diye bağırması üzerine soyguncuların yaşadıkları korku, şaşkınlık, kızgınlık ve öfke karışımı bir duyguya benziyordu bu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin çok güzel ifade ettiği gibi, sanki saklandıkları deliklerine çomak sokulmuş, can havliyle dışarı fırlamışlardı.
Hakaretler etmeye, 2014 Yerel Seçimleri öncesindeki FETÖ’cülerin kullandığı “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla kampanyalar açmaya başlamalarının sebebi işte buydu. İş üstünde ve fenersiz yakalanmışlardı.
Grup toplantısında konuşurken gördüğüm Meral Akşener büyük bir çöküntü yaşamakta gibiydi. Yapılan hırsızlık ve yolsuzluğun üzerine yatan Akşener nezdinde YSK’nın kararı utanmazlık ve sivil darbe. Darbelerle aşina olanların dili bu. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi meydanlarda “Yurtta sulh, cihanda sulh” diye gezinen bir siyasetçi portresi.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise 7 YSK üyesinin adlarını vererek onlara “Satılık adamlar, çete mensupları” gibi ağır hakaret içeren sözcüklerle saldırması, sadece terbiye ve edep sınırlarının delik deşik edilmesi değil, “iş”i bitiremeden enselenmelerine duyulan öfkenin dışavurumu gibiydi.
Zembereğinden boşalan saatler gibi biteviye çan çan ötmelerinin alt okuması şuydu:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.028 Okunma Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak 10 Ekim 2019 | 3.770 Okunma Fırat’ın doğusu öncesi petrol suikastına hazır mıyız? 08 Ekim 2019 | 5.347 Okunma İzin 24 Eylül 2019 | 457 Okunma Batıcılaşma paçozluğunun “komedyen”deki tezahürü 21 Eylül 2019 | 3.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar