ABD’de Kemal Bey'e “Bizımla deyılsın!” derlerse…

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur'un bugünkü (27.09.2022)''ABD’de Kemal Bey'e “Bizımla deyılsın!” derlerse…'' başlıklı yazısı.

Geçen haftanın en önemli açıklaması biliyorsunuz CHP Genel Başkanı’nın “Benimle misiniz değil misiniz, desteğinizi hissetmek istiyorum” diye özetlenebilir.
Şöyle diyordu notlar hâlinde:
Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Artık karar verelim. Benimleyseniz benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı artık size yaslayacağımı bilmek istiyorum.
Ardından iki büyük şehrin belediye başkanı;  Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş birer paylaşımda bulunarak “seninleyiz, yanındayız, arkandayız” dediler. Özgür Özel, Engin Özkoç, Engin Altay Triumvirası (Üçlü yönetim) da hiç beklemeden benzer açıklamayı paylaştılar. Ardından 135 milletvekilinden destek mesajları geldi.
Kemal Kılıçdaroğlu kendisini yalnız hissediyorsa bunun sebebi nedir?
Tabii ki kazanamayacağına dair İyi Parti odaklarından estirilen hava.
Alttan alta, sinsice yürütülen bu “siyaset” Kemal Kılıçdaroğlu’nu yalnız ve kendi partisi tarafından bile desteklenmeyen lider konumuna düşürmek üzerine kurulu. Kemal Bey bunu gördü ve gardını aldı, hepsi bu.
Şimdi “Partisine güvenmeyen lider olur mu?” diyenler var.
Bence Kemal Bey partisine güvenmiyor değil, güvenmek istiyor. “Hissetmek istiyorum” derken söylemeye çalıştığı bu.
Dahası Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısı benim açımdan bir zaaf belirtisi değil. “Kazanamaz” diye estirilen havanın etkisi altında kalan tırsakları etrafında toplamaya yönelik bir çaba. Çünkü ülkemizde tüm siyasal partilerde “Kazanana oynayan” kumarbaz bir siyasetçi taifesi mevcut.
 
ERDOĞAN YALNIZ KALMADI MI?
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da geçmişte pek çok kez YALNIZLIĞINDAN söz ettiği için biliyoruz bunu.
17-25 Aralık FETÖ yargı darbesi sürecini hatırlayın.
Estirilen o korkunç atmosferde kumpaslar havada uçuşurken en yakınlarını yanında göremedi Erdoğan.
15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi öncesini hatırlayın.
AK Parti’nin 300’ü aşkın milletvekili, bakanları, danışmanları var ama büyük bölümünün “Geliyor gelmekte olan” çığlıkları atan FETÖ şerefsizlerinin korkusundan tırstıklarını, ortalarda görünmemeyi, FETÖ ile ilgili konuşmamayı kendilerine genel “prensip” belirlediklerini yakından gördük.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BİM’in patronu Galip Aykaç, 7 Aralık’ta yaptıklarının hesabını verecek 03 Aralık 2022 | 13.867 Okunma BİM’in patronu Galip Aykaç, 7 Aralık’ta yaptıklarının hesabını verecek 03 Aralık 2022 | 136 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu’na eski bir meslektaşından dost tavsiyesi 06 Ekim 2022 | 3.188 Okunma TSK’dan ihraç dahil, sorumlulukları oranında ceza alacaklar 05 Ekim 2022 | 4.668 Okunma Tokat Valisi elini sıkmadan geçen protestocu subaylara o gece neler dedi? 04 Ekim 2022 | 9.363 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar