ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AK Partililerin tedbil-i kıyafet izlenimleri

Geçen hafta tedbil-i kıyafet gezen AK Partili başkan yardımcılarının doğu illerinden birinde yaşadıklarını yazmıştım .

Fuat Uğur
Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
11 Ekim 2018 | 8.7 K

Geçen hafta tedbil-i kıyafet gezen AK Partili başkan yardımcılarının doğu illerinden birinde yaşadıklarını yazmıştım.
Anadolu’da vatandaşlar yerel yönetim seçimlerinde YENİ YÜZLERİN aday gösterilmesini istiyorlardı. Ertesi gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açıklama yaptı ve “Millet değişim istiyor” dedi. Anlaşılan o ki tedbil-i kıyafet gezen başkan yardımcıları ve ekipleri vatandaşın bu konudaki talebini Başkan Erdoğan’a iletmişti.
Önceki gün tedbil-i kıyafet gezerek halkın nabzını tutan AK Partililerin izlenimlerini dinledim.
Öncelikle “tedbil-i kıyafet” işin bir parça vitriniymiş, onu öğrendim. Aslında başkan yardımcıları ve ekibi genellikle halkın görüşünü almak için gittiği yerlerde kendini tanıtıyor. Çok ender de olsa bazen kimliğini açıklamadan konuşmalara katılıp sorular sorduğu da oluyor. Burada tedbil-i kıyafet tanımına uyulmuş oluyor ama sorular arttıkça etraftan “Kimsin sen arkadaş” denilince de hemen kendini tanıtıyor başkan yardımcıları.
Vatandaşlar daha evvel araştırma şirketlerine verilen bu çalışmanın şimdi bizzat partili yetkililer tarafından yapılmasını çok sevmişler. Bazıları “Keşke partimiz en başından beri uygulamayı böyle yürütseydi” diye memnuniyetlerini ifade etmişler.
Edinilen ilk izlenim şu; AK Partili ya da diğer partilerin yönettiği belediyelerde halkın memnuniyet oranı yüzde 40 civarında. Yani yüzde 60’a yakını yönetim ve uygulamalarından hoşnut değil. Neden diye sorulduğunda aralarında ispat edemeyeceği şeyler de olsa pek çok yolsuzluk, rant devşirme, adam kayırma, nepotizm (akraba kayırmacılığı), FETÖ yancılığı ya da korumacılığı, kibir, halktan kopuk hareket etme, lüks harcamalar ilk sırayı alıyor.
Doğu ve Güneydoğu illerinde, özellikle şimdi kayyumlar tarafından yönetilen illerdeki durumu çok merak ediyordum...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER