ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Artık net! Muhalefetin adayı Abdullah Gül, Akşener çekiliyor

Önceki gün yazmıştık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimdeki en büyük kâbusu milletvekili seçilemeyecek olması .

Fuat Uğur
Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
24 Nisan 2018 | 27.6 K

Önceki gün yazmıştık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu seçimdeki en büyük kâbusu milletvekili seçilemeyecek olması. Cumhurbaşkanlığına aday olmaktan korkmasının sebebi bu. Milletvekili seçilemezse CHP’nin başından da şutlanacağını biliyor.

CHP kurmayları Kemal Bey'in bu kaygısını gidermek üzere çok düşündü, konuyla ilgili akıllarından Anayasa Mahkemesi’ne başvurmak da geçti. Seçenekleri değerlendirdiler ama sonuçta başladıkları yere geri döndüler; Saadet Partisi’nin hacklenmiş Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun önerisine. Yani eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün muhalefetin ortak adayı olmasına.

Yazar Fehmi Koru, ekürisi ve yakın dostu Gül’ün ikna edilmesi gerektiğine dair bir süredir yazıyordu.

Beklenen oldu, Abdullah Gül uluslararası lobilerin de gösterdiği üstün gayret neticesinde nihayet ikna edildi. Biliyorsunuz garanticidir. Öyle sıkıya gelemez. Kazanabilme ihtimaline en yakın pozisyonda durur kendisi.

Ve Abdullah Gül şu anda kulak memesi kıvamına geldiğinden kendisine yapılan bu teklifi kabul edecek.

HDP DIŞINDAKİ ÜÇ MUHALİF PARTİ İTTİFAKTA ANLAŞTI

Bu arada üç muhalif parti de parlamento seçimlerinde ittifak yapacak. Malum, bunun için artık sadece 5-6 gün kaldı yasal olarak.

Devamını Oku