ÇOK OKUNAN YAZARLAR

CHP’nin “Devrimci” mafyası ve Aykut Erdoğdu

“Sonrası şu… Olay büyüdü, Aykut Erdoğdu ormanlık arazide kafama silah dayadı .

Fuat Uğur
Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
12 Ekim 2017 | 7.3 K

“Sonrası şu… Olay büyüdü, Aykut Erdoğdu ormanlık arazide kafama silah dayadı. ‘Ben devrimciyim, benim devrimci arkadaşlarım seni infaz eder. Sen benim kim olduğumu biliyor musun’ dedi ve darbetti. 17 yıl kick boks yaptım ben ama yine de karşılık vermedik. Küfürler, tehditler.”

Bu sözler CHP’nin Çanakkale’de düzenlediği Adalet Kurultayı sırasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaldığı yere gece yarısından sonra saat 03.30’da zil zurna sarhoş girmek isteyen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu tarafından yumruklanarak darbedilen CHP’nin güvenlik görevlilerinin ekip başı Cenk Ünver’e ait.
Onun Çağdaş Ses gazetesinden Ece Sevim Öztürk’e verdiği röportajdan alıntı yaptım.

Cenk Ünver, 1989’dan beri CHP’li ve Kılıçdaroğlu’nun çok güvendiği bir isim. CHP tarafından bu kurultayda da görevlendirilmiş. Üstelik Özgür Özel, Bülent Tezcan, Veli Ağbaba ve bizzat Aykut Erdoğdu tarafından. En başta Jandarmanın yanına götürülerek “Bizim adamımız budur, bu adam kimi derse onu alacaksınız içeriye. Biz bile olsak araçla girmek yok” diye tanıtılan isim.
O gece yattığı çadırda saat 03.30’da güvenlik görevlileri tarafından “Biri geldi” diye uyandırılıyor Cenk Ünver. Kalkıyor, ortalık karanlık. Yaklaşınca seçiyor Aykut Erdoğdu olduğunu. Alkollü olduğu belli. Genel Başkan’ın yanına gitmek istediğini söylüyor. Eskiden beri tanıştıkları için “Abi araçla girmeseniz iyi olur” diyor. Nihayetinde Akif Hamzaçebi bile aracı bırakıp yürüyerek gitmiştir. Israr edince yol veriyor. Ama dönüşte önce Aykut Erdoğdu’nun Ümit adlı şoförünün “Sen Aykut Bey’e nasıl abi dersin” diye saldırısına uğruyor, ardından da yukarıda anlattığı gibi Aykut Erdoğdu’nun.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER