ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İlk kurşun atıldı, hem de izli mermiyle

Karar gazetesinin kurucusu ve yazarı Mustafa Karaalioğlu, üç gün önce Beykoz’daki Küçüksu Kasrı’nda kızı Fatma’yı Halil Karaman adlı bir genç ile evlendirdi .

Fuat Uğur
Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
14 Eylül 2017 | 10.4 K

Karar gazetesinin kurucusu ve yazarı Mustafa Karaalioğlu, üç gün önce Beykoz’daki Küçüksu Kasrı’nda kızı Fatma’yı Halil Karaman adlı bir genç ile evlendirdi. Mesut olsunlar. Bu nikâh töreninde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım yoktu. Her ikisi de telgrafla kutlamışlar.
Bir düğün gecesini anlatacak değilim, yalnızca bir fotoğrafı gözlerinizin önüne koymak istiyorum.
Genç çiftin nikâh şahitleri, bir yanda eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’ydu. Törende eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ile eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de vardı.
İlginç mi geldi?
Açıkçası şaşırmadık. Karar gazetesinin çıkışından itibaren herkesin bildiği sırrın yaldızları yavaşça dökülmeye ve hakikat en yalın hâliyle ortaya çıkmaya başladı.
Galiba artık saflar belli oluyor. 2019 ufukta göründü. Şimdi sanki bir Sadettin Bilgiç ya da Ferruh Bozbeyli hayaleti dolaşıyor AK Parti’nin semalarında.
Turnusol kâğıdı ise bu ekibin çıkardığı Karar gazetesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan yazılar ya da sözler.
Gazetenin deli fişek yazarı Hakan Albayrak’a önceki günkü yazısını kaleme aldıran düşünce ikliminin Karar gazetesinde zuhur etmesi de bu bakımdan sürpriz değil.
Hakan Albayrak tam da kendisinden beklendiği üzere ilk kurşunu attı. Doğrudan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Üstelik izli mermi kullandı. Bilinir. İzli mermi, karanlıktan açılan ateşlerde tercih edilir. Keskin nişancı hedefe nişan alır ve izli mermiyi gönderir. Bunun üzerine diğer unsurlar da merminin bıraktığı izi takip ederek aynı hedefe kurşun atmaya başlarlar.

Devamını Oku