15 Temmuz yarasını kanatanlar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Allah’ı var açık açık anlatmış tüm angutlara:

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Allah’ı var açık açık anlatmış tüm angutlara:
“Bazı yerlerde duyuyoruz 15 Temmuz tiyatroydu şöyleydi böyleydi diye. Bu tiyatro miyatro değil, değildi, bal gibi darbeydi, kanlı bir darbeydi, rejime kastediyordu, demokrasiye, ülkeyi yönetenlere kastediyordu...”
Özgür Özel acaba bunları söylerken kendi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve yine partidaşı Aytun Çıray’ın özel ulaklığında bu tiyatro kepazeliğinin başlatıldığını hatırlıyor muydu?
Bu aşağılık yalanın kaynağı FETÖ elebaşı Fetullah’tı. Örgütü ve kendisi öyle ağır bir yenilgiye uğramıştı ki, halkın, Meclis’in, emniyet güçlerinin, TSK içindeki namuslu unsurların ve başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkeyi yönetenlerin ZAFERİNİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK için “Kontrollü darbe” ve “Tiyatro” yalanını dolaşıma soktu. Böylece giren kazığın acısını bir nebze unutmak istiyordu. CHP’li Aytun Çıray da bu iftirayı Sözcü gazetesi, Uğur Dündar’ın Halk TV’deki programları başta, tüm televizyonlara taşıyıp seslendirdi ve yaydı.
Özgür Özel’in içinde derin bir şüphe var ve kafası karışık:
“Bu darbe öngörülüyordu, önlenebilirdi. Ama o gece ülkeyi yönetenler darbe başlamadan evvel darbeyi engelleyecek hamleleri yapmadılar.”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Putin, eşi Müslüman olduğu için mi Kur'ân okuyor? 15 Ekim 2019 | 11.949 Okunma Nush ile uslanmayanın... 12 Ekim 2019 | 3.051 Okunma Barış Pınarı, kirli ve onursuz ‘sol’a da tokat olacak 10 Ekim 2019 | 3.781 Okunma Fırat’ın doğusu öncesi petrol suikastına hazır mıyız? 08 Ekim 2019 | 5.378 Okunma İzin 24 Eylül 2019 | 460 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar