15 Temmuz yarasını kanatanlar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Allah’ı var açık açık anlatmış tüm angutlara:

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Allah’ı var açık açık anlatmış tüm angutlara:
“Bazı yerlerde duyuyoruz 15 Temmuz tiyatroydu şöyleydi böyleydi diye. Bu tiyatro miyatro değil, değildi, bal gibi darbeydi, kanlı bir darbeydi, rejime kastediyordu, demokrasiye, ülkeyi yönetenlere kastediyordu...”
Özgür Özel acaba bunları söylerken kendi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve yine partidaşı Aytun Çıray’ın özel ulaklığında bu tiyatro kepazeliğinin başlatıldığını hatırlıyor muydu?
Bu aşağılık yalanın kaynağı FETÖ elebaşı Fetullah’tı. Örgütü ve kendisi öyle ağır bir yenilgiye uğramıştı ki, halkın, Meclis’in, emniyet güçlerinin, TSK içindeki namuslu unsurların ve başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkeyi yönetenlerin ZAFERİNİ İTİBARSIZLAŞTIRMAK için “Kontrollü darbe” ve “Tiyatro” yalanını dolaşıma soktu. Böylece giren kazığın acısını bir nebze unutmak istiyordu. CHP’li Aytun Çıray da bu iftirayı Sözcü gazetesi, Uğur Dündar’ın Halk TV’deki programları başta, tüm televizyonlara taşıyıp seslendirdi ve yaydı.
Özgür Özel’in içinde derin bir şüphe var ve kafası karışık:
“Bu darbe öngörülüyordu, önlenebilirdi. Ama o gece ülkeyi yönetenler darbe başlamadan evvel darbeyi engelleyecek hamleleri yapmadılar.”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz hakkında yanlış soru, doğru cevap 16 Temmuz 2019 | 2.599 Okunma 15 Temmuz yarasını kanatanlar 13 Temmuz 2019 | 3.911 Okunma Suç, ırkla ilgiliyse onları da kovalım mı ülkeden? 11 Temmuz 2019 | 2.887 Okunma Rengini siz seçin ama İdlib, Cerablus, Afrin üçgeni alarm veriyor 09 Temmuz 2019 | 3.634 Okunma Walter, Carola ve insanlığı enayilikle takas edenler; Ümit, Sinan, Yılmaz… 06 Temmuz 2019 | 2.543 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar