15 Temmuz hakkında yanlış soru, doğru cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz ile ilgili olarak Hürriyet gazetesine bir makale yazmış.

Sayın Kılıçdaroğlu’ndaki şu gelişmeyi not olarak düşelim. Kendisi 15 Temmuz’u FETÖ’nün kanlı darbe girişimine karşı halkın direnme hakkını kullanarak karşı koyuşu olarak tanımlayarak, o tarihten bu yana ilk kez gerçeği doğrudan söyleyebilme cesareti gösteriyor.
15 Temmuz’dan birkaç gün sonra Taksim’de düzenlediği mitingde bile bırakın bu açıklıkla konuşmayı, FETÖ’nün adını ağzına almamış, sanki bu millet darbeyi durdurmak için 251 şehit vermemiş, binlerce gazimiz ve yüz binlerce insanımız hayatlarını ortaya koymamış gibi boyuna Tayyip Erdoğan ve hükûmete yüklenip durmuştu.
Ardından da Fetullah iblisinin 15 Temmuz’da Türkiye’deki demokrasi güçlerinden yediği okkalı yumrukla nakavt olmasının hıncıyla dolaşıma soktuğu “Kontrollü darbe” yalanını üstlenmişti yazık ki.
Özgür Özel’den sonra kendisinin de en azından Fetullah şebeğinin bu yalanlarına ve soytarılıklarına tevessül etmemiş olması takdire şayan bir durum.
Kılıçdaroğlu makalesinde tıpkı Özgür Özel gibi darbenin önlenebilirliği üzerinde duruyor. Özel de hatırlayacaksınız “Bu darbe öngörülüyordu, önlenebilirdi” demişti AA’ya verdiği mülakatta.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimi insanın kendiyle birlikte şeytanı da tekâmül eder 28 Mayıs 2020 | 3.584 Okunma Gates ve uluslararası finans çetesi küresel sıhhî diktatörlüğün mü peşinde? 28 Mayıs 2020 | 2.538 Okunma Fetullah Gülen ve Mustafa Özcan’ın sır görüşmesinde neler konuşuldu? 23 Mayıs 2020 | 9.467 Okunma Sayın Ersoy’a önerim; turizmde korona engeli karavanla aşılır 21 Mayıs 2020 | 2.746 Okunma Putin ve Erdoğan biletini kesti, yerine gelecek isim belirlendi 19 Mayıs 2020 | 7.074 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar