Sefil mantık!

Bu ülke halkının yüzde 90’ına yakını Müslüman değil mi? Müslümanlar inançlarına göre giyinemeyecek mi? Bu kafanın Türkiye’nin de altına imza atmış olduğu İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nden haberi var mı?

Şu sefil mantığa bakar mısınız? Neymiş efendim, başörtülü hâkim olursa, onun vereceği kararın adaletinden şüphe edermiş. Buna göre hâkim olan hanımefendi, karar verdiği esnada başı açıksa adalet dağıtan oluyor, başını örtmüşse verdiği kararla zulmediyor!

İnsanları ayrıştıran, ötekileştiren, giyim-kuşam ve renklerine göre sınıflandıran bu ırkçı, faşist ve dayatmacı zihniyet yüzünden onlarca yıldır birbirimize kıyıyoruz.

Bu sefil anlayışa göre demek ki başı açık bir hâkimin karşısına, avukat, sanık veya tanık olarak başı kapalı kim gelirse, bunların da savunmaları ve tanıklıkları geçersiz, öyle mi?

Başı kapalı kişilerin savunmalarını ve şahitliklerini esas alıp kararlarınıza dayanak yapacaksınız; bunlar adaleti zedelemeyecek, bunları değerlendiren hâkimin kararı (vereceği hüküm), başının açık veya kapalı olmasına göre değer taşıyacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatan haini öyle mi? 13 Ocak 2021 | 186 Okunma Sefil mantık! 11 Ocak 2021 | 282 Okunma Etme bulma dünyası! 09 Ocak 2021 | 420 Okunma FETÖ, vesayet, darbe! 06 Ocak 2021 | 610 Okunma Bu kafa demokrasiye engel! 04 Ocak 2021 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar