Korku dağları sardı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Fuat Bol'un bugünkü (30.01.2022)'' Korku dağları sardı'' başlıklı yazısı.

6’LI Masa bir yıldır toplanıp dağılıyor. Bunca zamandır kendi cumhurbaşkanı adaylarını belirleyemeyince, bir şey yapmış gözükmek için Cumhur İttifakı’nın adayını belirlemeye kalktılar.

Bunu yaparlarken de önceki tüm tükürdüklerini yaladılar. Zira önceleri, “Tayyip Erdoğan’ın adaylığını mesele etmeyeceğiz” diyorlardı. Hukuka zerre kadar saygıları varsa, zaten mesele etmemeleri gerekirdi, ama...

Her biri ayrı telden çalan 6’lı Masa’nın sözde liderleri, cumhurbaşkanı adayı arayışına çıkıp anket üstüne anketler yaptırdılar ve halen daha da yaptırmaktalar.

Yapılan anketlerde, Sayın Erdoğan’ın önlenemez yükselişini gördüklerinde, hep birlikte deliye döndüler ve hep birlikte eski defterleri karıştırmaya başladılar.

Zira korku dağları sardı!

Eski defterleri, kendilerinin günah galerileri olup binbir çeşit hukuksuzlukla, iğrençlikle, kepazelikle doludur.

AK Parti kökenli birini cumhurbaşkanı seçtirmemek için uydurdukları 367 garabeti, hâlâ hafızalarda tazeliğini korumaktadır. Hukuku istedikleri gibi eğip büken bu zihniyet, aynı çirkefliği bugün de sergilemekte ve Erdoğan’ın yeniden aday olamayacağını ileri sürmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıkanmış beyinler 27 Mart 2023 | 6 Okunma Ağıralioğlu infilak etti 25 Mart 2023 | 443 Okunma Misilsiz (benzeri olmayan) ibadet, oruç 22 Mart 2023 | 92 Okunma Kime güvenebiliriz 20 Mart 2023 | 227 Okunma Nereden nereye 18 Mart 2023 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar