FETÖ, vesayet, darbe!

Halkın ensesinde boza pişirmeyi alışmış ve bunu maharet bilen mahut zevat, hâlâ seçim dışı iktidar yavesi ve darbe çığırtkanlığı yapıyor. Bunlar halk düşmanı, halk düşmanları asla demokrat olamaz.

Ta işin başından beri, bize reva görülen demokrasi illetlidir. Yani sağlıklı olmayıp hastalıklıdır.

Hemen her şey gibi, demokrasi de bize tepeden indirildi. Dolayısıyla tepedekilerin keyfine göre bir demokrasi modeli belirlendi.

Demokrasi, dışarıdan İnönü’ye dayatılınca (San Francisco kararları), kendince iktidardan düşmeme formülünü buldu ve ‘açık oy, gizli tasnif’ diyerek demokrasi adına şapkadan tavşan çıkardı.

1946 seçimleri işte bu yüz karası kanunla yapıldı. Bu durumda halk istediği kadar başka partiye oy versin, sayımı gizli yapan ‘kurşun askerler’ bunları CHP hanesine yazdılar.

Halk, jandarma nezaretinde, CHP’li muhtarın (yeni ağa türü) bacaklarının arasındaki seçim sandığına gidip, oyunu açıktan (verdiği partiyi göstererek) vermek zorundaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatan haini öyle mi? 13 Ocak 2021 | 156 Okunma Sefil mantık! 11 Ocak 2021 | 282 Okunma Etme bulma dünyası! 09 Ocak 2021 | 420 Okunma FETÖ, vesayet, darbe! 06 Ocak 2021 | 610 Okunma Bu kafa demokrasiye engel! 04 Ocak 2021 | 182 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar