ÇOK OKUNAN YAZARLAR

NATO nerede?

Hani NATO, üyelerini her türlü tehdit ve tehlikeye karşı koruyan bir kalkandı?  Türkiye’nin güney sınırları 40 yıldır tehdit altında ve üstelik bu tehdit, şiddetini gittikçe artırıyor .

Fuat Bol
Fuat Bol Milliyet Gazetesi
19 Ocak 2018 | 66

Hani NATO, üyelerini her türlü tehdit ve tehlikeye karşı koruyan bir kalkandı? 

Türkiye’nin güney sınırları 40 yıldır tehdit altında ve üstelik bu tehdit, şiddetini gittikçe artırıyor. NATO’dan en ufak bir destek gelmediği gibi, NATO’nun süper gücü ABD, Türkiye’ye karşı elinden gelen kötülüğü ardına koymuyor.

Yalnız ABD mi? NATO’da sözde müttefik olduğumuz birçok ülke, Türkiye’ye karşı açıktan savaşan her çeşit terör örgütüyle iş birliği içinde. Terör örgütü militanları bu ülkelerde cirit atıyor; yetmiyor, terör örgütlerinin her türlü gereksinimleri (para, silah, mühimmat, lojistik destek) bu ülkeler tarafından karşılanıyor.

Bunların başında da ABD yer alıyor. ABD, Türkiye’ye karşı yürütülen bu kirli savaşı, aklı sıra gizli yürüttü! Irak ve Suriye krizlerinde iş öyle bir noktaya geldi ve saflar öylesine netleşti ki tüm bu düşmanlıklar aleni, açıktan ve küstahça sergilenir oldu.

Bel ve umut bağladığımız NATO, ABD’nin güdümünde olduğundan, tüm bu şirretliklere seyirci olmakla yetindi, yetinmeye devam ediyor.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER